Byla schválena nominace pro Bělehrad

Předsednictvo Českého atletického svazu schválilo nominaci na halový světový šampionát v Bělehradě, kam odcestuje čtrnáct českých atletů a atletek.
Hned trojnásobné zastoupení budeme mít v závodě mužů na 400 metrů. Chybět nebude trojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák, jenž bude obhájcem zlata ze zatím posledního HMS v Birminghamu 2018 a účast si zajistil díky divoké kartě, kterou získal za vítězství v loňském ročníku World Indoor Tour. Pro českého rekordmana to bude už čtvrtý halový světový šampionát. Nikdo z české výpravy jich na svém kontě nemá tolik. Dalšími čtvrtkařskými nadějemi budou v životní formě závodící čerstvý domácí mistr Patrik Šorm a Vít Müller.
Na stejné distanci žen bude hlavním českým želízkem v ohni úřadující mistryně Evropy do 23 let Lada Vondrová, která se pokusí navázat na svou semifinálovou účast z Birminghamu. Na poslední chvíli se na čtvrtku nominovala také díky velkému osobáku Tereza Petržilková, pro kterou to bude první individuální start na HMS. V Birminghamu běžela štafetu.
Suverénně nejzkušenějším členem výpravy je sedmatřicetiletý překážkář Petr Svoboda. Na halovém světovém šampionátu si zazávodí potřetí kariéře, a právě v Bělehradě získal zatím svou poslední velkou medaili, když bral před pěti lety v srbské metropoli evropský bronz. Na šedesátce překážek žen nás bude reprezentovat druhá nejrychlejší žena české historie na této trati Helena Jiranová.
O svou pátou velkou halovou medaili v řadě bude usilovat koulař Tomáš Staněk. Halový mistr Evropy z loňského roku obhajuje bronz s posledního HMS v Birminghamu. Pro českého rekordmana to bude už čtvrté halové mistrovství světa. Také on má na Bělehrad skvělé vzpomínky, když zde v roce 2017 získal vůbec první mezinárodní medailový úspěch, kterým bylo stříbro na HME a odstartoval tak svou jedinečnou sérii umístění na stupních vítězů v rámci atletických vrcholů pod střechou.
V běžeckých disciplínách budeme mít dvě naděje. Jednou z nich je finalistka olympijských her v Tokiu Kristiina Mäki, která poběží patnáctistovku. V běhu na 800 metrů se nominoval Filip Šnejdr. Oba už jednou na HMS startovali. Mäki závodila v Portlandu 2016 a Šnejdr reprezentoval v Birminghamu 2018, ovšem ve štafetě. Individuální disciplínu poběží v rámci HMS poprvé.
Pro pětibojařku Dorotu Skřivanovou se jedná o premiéru na velké mezinárodní akci i v reprezentačním dresu celkově. Pozvánku na HMS dostala na základě svých halových výkonů. Vůbec nejmladší členkou výpravy je teprve osmnáctiletá sprinterka Eva Kubíčková, která si zajistila účast na svém prvním velkém šampionátu mezi dospělými díky juniorskému národnímu rekordu na šedesátce.
Osmnáct let je také čtvrtkaři Tadeáši Plačkovi, jenž je nominován na štafetu 4×400 metrů. Štafetovou sestavu pak doplňuje ještě zkušený Michal Desenský, který závodil už v Birminghamu.
Nominace českého týmu pro halové mistrovství světa v Bělehradě
Muži
Michal Desenský (štafeta 4×400 m)
Pavel Maslák (400 m, štafeta 4×400 m)
Vít Müller (400 m, štafeta 4×400 m)
Tadeáš Plaček (štafeta 4×400 m)
Tomáš Staněk (koule)
Filip Šnejdr (800 m)
Petr Svoboda (60 m překážek)
Patrik Šorm (400 m, štafeta 4×400 m)
Ženy
Helena Jiranová (60 m překážek)
Eva Kubíčková (60 m)
Kristiina Mäki (1500 m)
Tereza Petržilková (400 m)
Dorota Skřivanová (pětiboj)
Lada Vondrová (400 m).
Petr Jelínek, Oddělení komunikace / Communications Department.
ČAS.