ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – GENADIJ STOLJAROV (HC SPARTA PRAHA)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Genadije Stoljarova, za který mu byl v utkání HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec (27. 2. 2022) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že zákrok byl veden na protihráče, který krátce předtím podstoupil souboj s jiným ze soupeřů. Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti a hráč při něm neoddělil ruce od těla, porušil však zásadu, podle níž je povinen postupovat tak, aby bezohledným způsobem neohrozil zdraví protihráče. Při střetu vedeném z pozice tzv. třetího hráče v souboji zasáhl protihráče do oblasti hlavy.  
Předseda disciplinární komise ELH vyhodnotil zákrok jako nedovolený zásah do hlavy nebo krku a hráče Genadije Stoljarova (HC Sparta Praha) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na 3 soutěžní utkání. Přihlédl přitom k tomu, že protihráč utkání přes poranění obličeje, které utrpěl, dokončil a že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.
Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20212932?autostart=true.
Praha 01. 03. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Český hokej,