VÝKONNÝ VÝBOR ČSLH SCHVÁLIL OPATŘENÍ VŮČI FEDERACÍM RUSKA A BĚLORUSKA

V návaznosti na usnesení, kterým odsoudil ruskou agresi na Ukrajině jako nepřípustné porušení zásad mírového soužití, mezinárodního práva a vztahů mezi zeměmi, schválil výkonný výbor ČSLH opatření, které bude uplatňovat ve vztahu k akcím s účastí reprezentačních výběrů Ruska. Vzhledem k podpoře, kterou země agresi poskytuje, zahrnují tato opatření rovněž turnaje a akce s účastí hokejistů Běloruska.
Výkonný výbor ČSLH rozhodl o zrušení všech reprezentačních kontaktů s týmy Ruska a Běloruska v mužském, ženském a mládežnickém hokeji. Doporučil, aby stejně postupovaly vůči ruským a běloruským týmům kluby. Současně vyzval, aby zásadní, důrazné a jednoznačné stanovisko přijala Mezinárodní hokejová federace IIHF.
Rozhodnutí mimo jiné znamená, že jsou zrušeny všechny dvoustranné reprezentační akce s účastí výběrů Ruska či Běloruska. Federace těchto zemí nebudou dostávat pozvánky na mezinárodní akce pořádané v České republice, což zahrnuje i nejbližší České hokejové hry, součást seriálu Euro Hockey Tour. Na turnajích pořádaných dalšími federacemi nebudou české reprezentace proti výběrům Ruska a Běloruska nastupovat. V roce 2022 se rozhodnutí týká přibližně dvacítky akcí a turnajů.
Praha 28. 02. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Český hokej.