ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – MAREK KALUS (HC VÍTKOVICE RIDERA)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Marka Kaluse na protihráče Martina Langa, za který mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – HC Vítkovice Ridera (22. 2. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za napadení.
Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč se při zákroku nesoustředil na možnost získat kotouč, ale postupoval se zřejmým záměrem s plnou intenzitou zasáhnout protihráče, Zákrok byl veden agresivně, nebezpečným způsobem a ve vysoké nájezdové rychlosti, navíc v situaci, kdy byl hráč po odehrání kotouče a předchozím souboji s jiným protihráčem v nejvíce zranitelné pozici, s minimální možností se zákroku bránit. V důsledku zásahu utrpěl poranění levého ramene. 
Předseda disciplinární komise ELH kvalifikoval zákrok jako napadení a hráče Marka Kaluse (HC Vítkovice Ridera), který byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán, potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na 4 soutěžní utkání s finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny.
Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20212864?autostart=true.
Praha 24. 02. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí, český hokej