ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – JAROSLAV VLACH (BÍLÍ TYGŘI LIBEREC)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Jaroslava Vlacha na protihráče Petra Koloucha, za který mu byl v utkání HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec (19. 2. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za vražení na mantinel.
Na základě videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který se nacházel v takřka statickém postavení čelem ke hrazení a nedostatečně vyhodnotil možnost, že bude napadán. Hráč před střetem zvýšil rychlost a holí drženou v obou rukách ho zezadu atakoval. S přihlédnutím k nebezpečné vzdálenosti od hrazení a času, který měl na vyhodnocení situace, si přitom musel být vědom, že nevyhnutelným důsledkem ataku bude nebezpečný čelní pád protihráče na mantinel.
Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Jaroslava Vlacha (Bílí Tygři Liberec) nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání za vražení na mantinel, přičemž přihlédl k tomu, že protihráč neutrpěl v důsledku zákroku zranění a hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.
Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20212772?autostart=true.
Praha 22. 02. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí, český hokej.