Pohárový výprask na jablonecké Střelnici

Čtvrtfinále tuzemského poháru MOL Cup 2021-22 se hrálo v chladu odpovídajícímu únorovému termínu a na nekvalitním trávníku typickém pro jabloneckou Střelnici. S přibývajícími minutami čím dál horší oraniště lépe zvládali Jablonečtí jednoduchým nakopáváním, na rozdíl od kombinační snahy boleslavských fotbalistů.
Duel začaly oba týmy útočně. Ve 3. minutě po spolupráci se Smržem vystřelil Ladra nedůrazně. Na opačné straně hřiště v příští minutě Houskovu ránu z úhlu Šeda vyrazil na první jablonecký roh, po jehož rozehrání Martinec hlavičkoval do dobře postaveného boleslavského brankáře. Po herně nevýrazné desetiminutovce Boleslavští ve 14. minutě promarnili trestňák a v následující minutě za Preislerovým pasem Hlavatý vřítil zprava do soupeřovy šestnáctky a bez přípravy přestřelil Hanušovu branku. V 19. minutě Ewertonův přetažený centr Douděrovi utekl za koncovou čáru.
Ve 20. minutě druhý jablonecký roh rozehrál Surzyn a v chumlu hráčů míč propadl k Považancovi, který z deseti metrů nekompromisně skóroval – 1:0.
Ve 24. minutě první boleslavský roh rozehrál Preisler do Hanušových rukavic. Ve 31. minutě jablonecký trestňák od levé postranní lajny ubránila boleslavská defenzíva se štěstím. Ve 39. minutě Pechovu ránu vyrazil od pravé tyče Hanuš na roh, který rozehrál Ladra a Suchého nedůrazné zakončení jablonecký gólman snadno lapil. Ve 40. minutě třetí jablonecký roh rozehrál Surzyn a od Šedovy branky odhlavičkoval Douděra. Potom Pech vybojoval třetí boleslavský roh, ten ve 41. minutě rozehrál Ladra nakrátko a skončil bez nebezpečné koncovky. Ve 43. minutě čtvrtý jablonecký roh ze Surzynovy kopačky zakončoval nepovedeně Martinec a pro Šedu bylo snadné míč chytit. V poslední minutě prvního poločasu z hranice vápna vystřelil Ewerton a bránící hráč míč srazil na čtvrtý boleslavský roh, který Ladra povedeným centrem poslal před branku, kde gólman Hanuš byl úspěšnější v souboji se Suchým.
Druhý poločas se odehrál v houstnoucím mrholení s pokračujícími útočnými snahami všech aktérů. První střelou po změně stran se prezentoval jablonecký Zelený a byla hodně nepřesná.
V 50. minutě utekl boleslavským stoperům Malinský a sprint přes půlku hřiště završil rázným prostřelením Šedy – 2:0.
Boleslavští vzápětí vybojovali roh, ale nevyužili ho.
V 56. minutě utekl po pravé straně Černák a jeho ostrý centr proletěl napříč brankovištěm a u pravé tyče do odkryté branky snadno zvýšil jablonecké vedení Malinský – 3:0.
V 58. minutě po spolupráci s Matějovským přízemní střelu Ewertona jistě chytil Hanuš. V 64. minutě po Pechově tečované střele šestý boleslavský roh skončil bez využití, podobně i o tři minuty později.

V 68. minutě vyběhl ukvapeně na kraj vlastního pokutového území brankář Šeda proti Černákovi, který boleslavského brankáře se štěstím postřelil a Silný do prázdné branky bez obtíží zvýšil na pro Boleslav krutých 4:0.
Od čtvrtého gólu v boleslavské síti se utkání dohrávalo za marného boleslavského úsilí dosáhnout alespoň jedné čestné trefy. V 74. minutě Douděra utekl po pravé straně a z jeho přihrávky Ladra vystřelil hodně nepřesně. Deset minut před koncem Jablonečtí nevyužili dva rohové kopy. V 84. minutě Šeda jistě trefil Surzynovu jedovatou bombu, v příští minutě levačkou vyrazil Kratochvílovo zakončení ofsajdového brejku, což rozhodčí odmávali i odpískali. V 88. minutě kombinační boleslavský útok završil Douděra přízemním centrem, který brankář Hanuš ke Stránskému nepustil. Poslední slovo měl Nykrín, jeho bombu z patnácti metrů Šeda vyrazil.
FK Jablonec – FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)
Góly: 50. a 56. Malinský, 20. Považanec, 68. Silný. Rozhodčí: Berka – Vlček, Váňa. ŽK: Silný. Diváků: 500.
FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, Kubista, Zelený – Houska (72. Smejkal), Považanec (69. Vaníček) – Černák (69. Štěpánek), Kratochvíl, Malinský (69. Nykrín) – Silný (72. Ikaunieks).
FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Suchý (61. Šimek), Preisler, Pech – Smrž (29. Matějovský, 61. Stránský), Dancák – Ladra, Hlavatý, Ewerton – Mužík (72. Langhamer).
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, manažer komunikace