Sparta remizovala s Plzní

Velice špatný zápas odehrála Sparta na Letné v 21. kole Fortuna ligy s vedoucím týmem nejvyšší fotbalové ligy s Plzní a nakonec dokázala remízovat 2:2, přestože v polovině druhého poločasu prohrávala o dvě branky.
Před velice důležitým zápasem převzal obránce Ondřej Čelůstka před odehráním 100 zápasu jubielní  cenu v české prvoligové soutěži.

Trenér Sparty Pavel Vrba udělal v základní sestavě změny, na post obránce nominoval Panáka a uzdraveného Hancka. Do středu záložní řady se vrátil Pavelka a Hložek. Na stranách hrál Pešek a Haraslín, na útočném hrotu Minčev.
První gólovou šanci si vypracovala Sparta již v 6. minutě, kdy Hložek našel přihrávkou ve vápně volného Peška, který následně trefil jen pravou boční síť.
V dalších minutách měli více ze hry Viktoriáni, kterou dokázali zúročit ve 20. minutě z rohu. kdy si naběhl na míč hlavou před brankou Chorý a nedal gólmanu Holešovi žádnou šanci a hostující hráči se radovali 0:1.

Po dalších osmi hodinách opět nebezpečně zahrozila Viktorka, když našel  Sýkora z přímého kopu ve vápně Kašu, jehož hlavička se odrazila od levé tyče. Následně po chybě hostující obrany, unikl Minčev. Ale jeho snahu o vyrovnání, odvrátil faulem Sýkora za cenu žluté karty.
V závěru prvního dějství se už nic nestalo, přestože měli sparťané před odchodem do kabiny aspoň tlakem snahu o vyrovnání. Jenže scházelo po kombinaci, finální zakončení.
Do druhého poločasu poslal trenér Vrba do hry místo Minčeva, nadějnou posilu, útočníka Tomáše Čvančaru, pro kterého to znamenalo, první ligová premiéra v rudém dresu. V 51. minutě se Hancko snažil po faulu z trestného kopu vyrovnat z pravé strany, jenže jeho střela z pětadvaceti metrů skončila vysoko nad brankou hostí.
O dvě minuty později, se viktoriáni radovali podruhé opět z rohového kopu, kdy se prosadil ze skrumáže z malého vápna kapitán Hejda 0:2.

Další šanci měli plzeňští v 57. minutě, na dlouhý centr na polovinu hříště sparťanů si naběhl neatakován Mosguera, ale jeho vyloženou šanci zlikvidoval brankář Holeš hezkým zákrokem,
V následujících minutách se obraz hry změnil, sparťané se větším důrazem a několika přesnými přihrávky dostávali po rychlé kombinaci do velkého vápna, ale hostující defenziva, pokusy o vyrovnání, snížit nepříjemné skóre, odvracela.
V 71. minutě se po neustálém obléhání plzeňské branky se poprvé radovali sparťané, kdy Wiesner centrem z pravé strany našel ve vápně volného Pavelku, ten neváhal a poslal bez přípravy míč k levé tyči do branky 1:2.
Sparta se po nevydařeném prvním poločase a polovině druhé, se herně změnila, hostující tým dostala pod velký tlak, který dokázal důkladnou obranou několikrát, výsledek uhájit.

V 88. minutě se vyznamenal brankář Holec ve skrumáži na malém vápně, nejdříve vyrazil střelu střídajícího Šulce, následně vyrazil střelu střídajícího Beauguela a odražený míč poslal Šulc na roh.
V nastaveném čase si do velkého vápna na rohový kop Karabce i naběhl gólman Holec. Na malém vápně se uvolnil Hložek a umístněnou hlavičkou vyrovnal 2:2.
Sparta se ještě v závěrečných vteřinách zápasu, snažila o výhru, ale přes veškerou snahu se to bohužel nestalo. Takže velice zajímavé utkání nakonec skončilo remízou, Sparťané si připsali další domácí neporazitelnost. V ligové tabulce je opět čtyřbodový rozdíl.
Trenér Sparty Pavel Vrba, trenér Michal Bílek Viktoria po utkání:
AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 2:2 (0:1)
Góly: 71. Pavelka 90.+1 Hložek – 20. Chorý, 53. Hejda. ŽK: Holec – Sýkora, Hejda. Rozhodčí: Berka – Kubr, Vlček. Diváci: 1 000.
Sparta: Holec – Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko – Pešek (56. Karabec), Pavelka, Sáček (67. Dočkal), Hložek, Haraslín (56. Laco Krejčí) – Minčev (46. Čvančara). Trenér: Vrba.
Plzeň: Staněk – Havel, Hejda, Kaša, Sýkora – Kopic (81. Šulc), Bucha, Kalvach, Čermák (81. Káčer), Mosquera – Chorý (64. Beauguel). Trenér: Bílek.
Čtsa, kc, audio, foto: Steinbergerová.