Fila i Jurásek do Slavie, Obadal do Boleslavi

Celou zimu mediálně probíraný transfer talentovaných fotbalistů, devatenáctiletého útočníka Daniela Fily a jedenadvacetiletého obránce Davida Juráska, se stal skutečností ve druhém únorovém týdnu 2022. Oba přestoupili z Mladé Boleslavi do Slavie Praha. Naopak z pražské Slavie do Mladé Boleslavi přestoupil perspektivní osmnáctiletý obránce Kryštof Obadal.
Daniel Fila z Brna a David Jurásek z Prostějova přišli do Mladé Boleslavi v loňském letním přestupním termínu a v podzimní sezóně 2021 se stali součástí základní sestavy.
V mladoboleslavském dresu David Jurásek odehrál patnáct ligových utkání a dal jeden gól, David Fila ve dvaceti ligových zápasech nastřílel čtyři góly. Zároveň se v aktuálním zimním přestupovém termínu uskutečnil přestup z pražské Slavie do Mladé Boleslavi defenzivního Kryštofa Obadala, jenž za šest týdnů oslaví devatenácté narozeniny. Generální ředitel FK Mladá Boleslav David Trunda potvrdil, že se transfer nezrodil ze dne na den: „Jednání probíhala nejméně dva měsíce a byla velice intenzivní. A to především u nás v klubu, jak s vedením i sportovním úsekem, tak se samotnými hráči. Rozhodnutí nebylo nahodilé a nejednalo se primárně o finanční kompenzaci. Prvoligový kádr jsme aktuálně doplnili příchodem talentovaného obránce Kryštofa Obadala a vytipované máme další hráče, z nichž někteří jsou v těchto dnech u nás již na testech. Představitelům SK Slavia Praha patří poděkování za korektní jednání.“
Kryštof  Obadal je fotbalovým odchovancem Uherského Brodu, odkud ještě v žákovském věku přestoupil do Slovácka a po třech letech do pražské Slavie. Na přelomu kalendářních roků 2020-21 se vrátil na Slovácko, ale během půl roku byl zpět v sešívaném dresu, neboť zaujal trenéra áčka Jindřicha Trpišovského, jenž osobně sledoval utkání dorostenecké ligy Slavia – Slovácko. V loňském roce kopal za třetiligové béčko dospělých a při zápasech áčka zatím jen seděl na lavičce mezi náhradníky. Reprezentační dres oblékl dosud při šesti startech v dorosteneckých výběrech, čtyřikrát za U16 a dvakrát za U19. V únoru 2022 přestoupil z SK Slavia Praha do FK Mladá Boleslav.
David Jurásek s fotbalem začal v FK Dolní Němčí, potom kopal za žáky Slovácka a v dorostenecké kategorii za brněnskou Zbrojovky, kde v červnu 2020 debutoval v dospělém áčku a aktivně se podílel na brněnském postupu do první ligy. V srpnu 2020 odešel z Brna do druholigového 1. FK Prostějov, odkud na počátku července 2021 přestoupil do Mladé Boleslavi a podepsal s ní čtyřletou smlouvu s platností do 30. června 2025. V únoru 2022 přestoupil do SK Slavia Praha.
Daniel Fila po fotbalových počátcích v TJ Sokol Otnice přes SK Újezd u Brna došel do FC Zbrojovka Brno. V roce 2017 hostoval v SK Líšeň a když se vrátil do brněnské Zbrojovky, připsal si jedenadvacet prvoligových startů. Na začátku července 2021 přestup z FC Zbrojovka Brno do FK Mladá Boleslav stvrdil podpisem čtyřleté smlouvy s platností do 30. června 2025. V únoru 2022 přestoupil do SK Slavia Praha.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, manažer komunikace