Nyní už naši hokejisté nestačí ani na Dány

Po radosti ze zlaté  medaile Ester Ledecké jsme na ZOH v Pekingu dočkali velkého zklamání. Naši hokejisté v úterý ve svém prvním zápase ve skupině podlehli Dánům 1:2. Byla to smutná podívaná od začátku až do konce.
Dánům stačilo jen málo k tomu,aby ze čtrnácti střel, včetně z trestného střílení  vstřelili dva góly. Z našich ze čtyřiceti střel se ujala jen jediná z hole kapitána týmu Červinky. A když se nedaří tak je i smůla, dvě střely skončily na tyčce a zejména ta druhá v samém závěru při power play, od obránce Kundrátka,  mohla znamenat aspoň vyrovnání.
Naše mužstvo, složené převážně ze zkušených třicátníků, nebylo schopno proti dobře bránícímu soupeři něco kloudného  vymyslet, včetně  ve třech přesilových hrách. Na zvrat v utkání mělo dost času, neboť stav 0:2 vznikl  už dvě minuty před koncem první třetiny. A vstřelit v dalších dvou třetinách pouhý jeden gól, při poměrně značné převaze, to je opravdu špatné vysvědčení hráčů, kteří  procházejí  nejednou kvalitní zahraniční ligou, především KHL.
Nechceme předčasně lámat nad našimi hokejisty hůl, ale neumíme si představit, co budou  pod  vedením  mezi fanoušky neoblíbeného trenéra Pešána hrát, proti mnohem kvalitnějším soupeřům, jakými budou Švýcarsko a Rusko. Ty spolu sehráli znamenitý zápas, v němž. Rusové vyhráli 1:0.
Výsledky OH Peking:
ČESKO – DÁNSKO 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. R. Červenka (Jan Kovář) – 12. M. Lauridsen, 18. F. Nielsen (TS)
Česko: Š. Hrubec (Bartošák) – Kundrátek, Šulák, J. Jeřábek (A), D. Sklenička, Knot, Klok, Mozík – Hyka, David Krejčí (A), L. Sedlák – M. Stránský, Jan Kovář, R. Červenka (C) – M. Řepík, Sobotka, Lenc – Frolík, T. Zohorna, H. Zohorna – Smejkal. Trenér: Filip Pešán.
Dánsko: Dahm (Dichow) – Jensen Aabo (A), O. Lauridsen, M. Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Nicholas Jensen, Kristensen – Nicklas Jensen, F. Nielsen (A), Boedker – P. Russell, Regin (C), Storm – N. Meyer, M. Madsen, Bau Hansen – Jakobsen, Poulsen, Jesper Jensen – Aagaard. Trenér: Heinz Ehlers
RUSKO – ŠVÝCARSKO 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Slepyšev (K. Semjonov)
Olympijští sportovci z Ruska: Ivan Fedotov (Samonov) – Nikišin, N. Nestěrov, Jelesin, J. Jakovlev (A), S. Tělegin, Vojnov, Šaripzjanov – Grigorenko, Šipačov (C), N. Gusev – Galijev, Gricjuk, K. Semjonov – D. Voronkov, P. Karnauchov, Slepyšev – Andronov (A), Kajumov, V. A. Tkačov – Čibisov. Trenér: Alexej Žamnov.
Švýcarsko: Berra (Genoni) – Diaz (C), Mirco Müller, Alatalo, Untersander (A), Y. Weber, Loeffel, Frick, Fora – Ambühl, Hofmann, Corvi – D. Hollenstein, Andrighetto, G. Haas – F. Herzog, Vermin, Bertschy – Thürkauf, S. Moser (A), Mottet. Trenér: Patrick Fischer.