Ligové grémium vyzvalo Ministerstvo zdravotnictví, schválilo zástupce LFA v komisi rozhodčích a termínovou listinu 2022/23

Členské kluby Ligové fotbalové asociace se na včerejším zasedání Ligového grémia zabývaly několika významnými body. Kromě debaty na téma návratu fanoušků na ligové stadiony došlo ke schválení nominanta LFA jako člena Komise rozhodčích FAČR, kterým se stane Jan Stejskal. Současně zástupci klubů také odhlasovali podobu termínové listiny příštího soutěžního ročníku FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY 2022/23.

Předchozí zástupce Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta ukončil své působení v Komisi rozhodčích k 31. lednu 2022 a jeho nástupcem v orgánu vedeném Radkem Příhodou bude bývalý dlouholetý reprezentační brankář se zkušenostmi ze zahraničí Jan Stejskal. „Jsem rád, že se po dlouhých debatách na zasedáních Ligového výboru podařilo najít vhodného kandidáta a že i Ligové grémium náš výběr potvrdilo,“ řekl předseda Ligového výboru Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda k volbě nového člena Komise rozhodčích FAČR za LFA. „Domníváme se, že Komise rozhodčích ve stávajícím složení má dostatečně erudované složení z pohledu zkušených bývalých rozhodčích znalých pravidel. Díky panu Stejskalovi z našeho pohledu doplníme komisi nestranným pohledem z venku očima bývalého hráče. Současně věříme, že nominant za profesionální kluby bude důstojným reprezentantem všech klubů, jedná se o nekonfliktní osobu směrem ke všem subjektům v naší fotbalové sféře, ale zároveň je to dostatečně silná osobnost s pevným názorem,“ doplnil Dušan Svoboda.
Ligové kluby také debatovaly aktuální situaci související s epidemií COVID-19 a vládní opatření, která se výrazně dotýkají jejich činnosti a jednohlasně přijaly usnesení, kterým vyzývají Ministerstvo zdravotnictví k jednání o změnách Mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví tak, aby došlo k navýšení maximálního přípustného počtu diváků na sportovních utkáních a dalších hromadných akcích. „Všechny kluby se shodly, že je nutné i nadále vést debatu s Ministerstvem zdravotnictví a Vládou ČR s jasným cílem umožnit fanouškům postupně více naplnit tribuny našich stadionů. Je to jednoznačně naše priorita a jedním z nejbližších kroků bude otevřený dopis všech členských klubů LFA směrovaný na vládní představitele, “ doplnil Dušan Svoboda k aktuálním jednáním LFA s Ministerstvem zdravotnictví.
Ligové grémium mělo dále na programu schválení rámcových termínových listin následujícího soutěžního ročníku, který bude atypický kvůli nutně prodloužené zimní přestávce spojené s MS v Kataru. Bez ohledu na účast české reprezentace na závěrečném turnaji bude podzimní část končit šestnáctým kolem obou soutěží o druhém listopadovém víkendu.
  • kolo F:L a F:NL: 30. – 31. 7. 2022
  • kolo F:L a F:NL (poslední podzimní): 12. – 13. 11.2022
  • kolo F:L (první jarní): 28. – 29. 1. 2023
  • kolo F:NL (první jarní): 4. – 5. 3. 2023
  • Nadstavbová část F:L: 6. – 28. 5. 2023
  • kolo F:NL: 28. 5. 2023
  • Baráž o postup do F:L: 1. a 4. 6. 2023
 
„Na přípravách termínové listiny se podílela pracovní skupina složená se zástupců nejen LFA ale i FAČR, protože to má významný přesah k reprezentaci a národnímu poháru. V rámci možností, které nám dávají mezinárodní termíny, jsme dokázali najít shodu.“ poznamenal Dušan Svoboda.
Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR, LFA