V OFENZIVĚ MÁME KVALITU MICHAL BÍLEK

Ve středu po obědě se v tiskovém centru Doosan Areny uskutečnila tisková konference před startem jarní části sezony. Hlavní trenér Michal Bílek promluvil o zdravotním stavu kádru, shrnul zimní přípravu a promluvil také o našem nejbližším soupeři.
V zimě Viktoria Plzeň z důvodu koronavirové situace vůbec nevyrazila na soustředění do Španělska. „I přes to hodnotím přípravu pozitivně. Na umělce jsme trénovali jen dvakrát, vše ostatní proběhlo na přírodní trávě. Sehráli jsme šest zápasů a hráči dostali velký prostor,“ byl i tak spokojený trenér Michal Bílek.
Kvůli zranění nebude k dispozici na startu jarní části sezony Josef Koželuh, který má natažený břišní sval. Radim Řezník chyběl kvůli problémům s lýtkem v generálce s Chrudimí, dohromady se dává Jean-David Beauguel. „U těchto dvou uvidíme, jestli budou připraveni, je to s otazníkem,“ okomentoval jejich situaci hlavní kouč s tím, že kdyby nebyl nejlepší ligový střelec Jean-David Beauguel připraven, nahradil by jej Tomáš Chorý. „Tomáš se sice potýkal s trápením v koncovce, měl mnohdy i smůlu, ale jinak je velmi pracovitý a poctivý. Věřím mu, že na jaře bude produktivnější,“ vyjádřil v něj Michal Bílek důvěru.
O titulu se ani přes úspěšný podzim bavit nechce. „Cílem pro jaro zůstává, že se chceme dostat do předkol evropských pohárů. Budeme chtít navázat na úspěšný podzim a prezentovat se jak poctivou, tak zodpovědnou hrou. Úvod jara bude velmi důležitý, budeme se soustředit na jednotlivé zápasy po sobě,“ prozradil.
Jedinou zimní posilou se stal Roman Potočný. Žádný větší pohyb v kádru již v plánu není. „Možná dáme jednoho či dva hárče na hostování, ale to je vše. Kádr je dostatečně kvalitní na to, abychom jarní část zvládli podobným způsobem jako tu podzimní. Konkurence je na všech postech. A Roman Potočný? Jsme rádi, že přišel a zvýšil konkurenci. V ofenzivě může hrát jak vpravo, tak vlevo, dobře si vedl i na postu hrotového útočníka. Má velmi dobrou kopací techniku a umí se prosadit v pokutovém území soupeře,“ pochvaluje si nováčka v kabině.

Michalem Bílkem: https://1drv.ms/v/s!AsntUMbAqBzlgoRQz6Nh4S5eyBR4Yg?e=ZZDQDR

Marek Kratochvíl PR oddělení FCV.