Českou fotbalovou reprezentaci čekají v roce 2022 mimořádné výzvy

Tou nejbližší bude už na konci března baráž o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru. V červnu pak národní tým vstoupí do elitní skupiny Ligy národů UEFA. Dovolte proto, abychom Vás jednou za čas seznámili s novinkami z týmu prostřednictvím tohoto media newsletteru, a to nad rámec běžných tiskových zpráv nebo avíz na WhatsAppu.
První barážový zápas odehraje česká reprezentace ve čtvrtek 24. března 2022 od 20:45 ve Friends Areně ve městě Solna, a to proti domácímu Švédsku. Informace o akreditacích Vám zašleme v polovině února.
Vítěz tohoto utkání (hraje se na jeden zápas, nikoliv tedy s domácí odvetou) postoupí do finále barážové skupiny proti lepšímu z dvojice Rusko – Polsko, které se bude hrát v úterý 29. března 2022 od 20:45. I tento zápas by český tým odehrál na hřišti soupeře. Stadiony v tuto chvíli ještě oficiálně potvrzené nejsou. Rád bych Vám při této příležitosti připomenul, že do Ruska jsou pro české občany zapotřebí víza, jejichž vyřízení trvá poměrně dlouhou dobu.
Poražené týmy musí odehrát vzájemný přípravný zápas, přestože už se jich boj o postup na mistrovství světa týkat nebude. Také v tomto případě by česká reprezentace hrála na hřišti soupeře.
Na konci března budou známí všichni účastníci z Evropy, ale na jiných kontinentech bude kvalifikace ještě pokračovat. Přesto už v pátek 1. dubna 2022 proběhne v Dauhá slavnostní los světového šampionátu.
Česká reprezentace zároveň oznámila, že všechny tři zápasy elitní skupiny Ligy národů – tedy v červnu proti Švýcarsku a Španělsku i v září proti Portugalsku – bude hostit pražský Eden. Kde se budou hrát venkovní utkání, soupeři českého týmu ještě nepotvrdili.
Na své zápasy se však nechystá pouze mužský „A“ tým. Reprezentaci žen čekají už ve druhé polovině února 2022 tři utkání v rámci prestižního SheBelieves Cupu. Svěřenkyně trenéra Karla Rady postupně poměří síly s domácími Spojenými státy americkými, Islandem a Novým Zélandem.

Domácí zápasy Ligy národů bude hostit Eden
Česká reprezentace odehraje všechny tři domácí zápasy elitní skupiny Ligy národů UEFA na Sinobo Stadium v Praze. Eden tak bude hostit utkání proti Švýcarsku (2. června), Španělsku (5. června) a Portugalsku (24. září). Celý článek

Švédsko odložilo předprodej vstupenek na zápas proti Česku

Důležitý barážový zápas reprezentace o postup na mistrovství světa proti Švédsku se blíží. Fanoušci, kteří budou chtít národní tým ve čtvrtek 24. března podpořit přímo na stadionu v Solně, budou moci vstupenky nakupovat přes internet. Celý článek

Sadílek odpovídal fanouškům: Chci postoupit na MS

Český reprezentant Michal Sadílek vyhlíží březnovou baráž o postup na mistrovství světa 2022. Fanouškům národního týmu ovšem na oficiálním instagramovém účtu odpovídal i na jiné otázky. Celý článek

 

Souček: co pro něj znamená kapitánská páska?

 

Do roku 2022 jde národní tým s kapitánem Tomášem Součkem, který loni v létě nahradil Vladimíra Daridu. Je na kapitánskou pásku hrdý? A co o něm říká trenér Jaroslav Šilhavý?
Tomáš Souček, trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý:
Petr Šedivý
Tiskový mluvčí
Česká fotbalová reprezentace
Čtsa,