Pavel Kadeřábek prodloužil smlouvu s Hoffenheimem do léta 2025

Vyjádření Pavla Kadeřábka i Viktora Koláře ze zastupující společnosti SPORT INVEST.
PAVEL KADEŘÁBEK
Nabídka od Hoffenheimu na předčasné prodloužení smlouvy mě hodně potěšila. Do konce stávající smlouvy zbýval ještě rok a půl, tato iniciativa klubu je pro mě znamením, že se mnou klub počítá i do budoucna a že si mě váží. Nová smlouva mimo jiné znamená, že v klubu můžu působit až do léta 2025 a zaokrouhlit své působení v Hoffenheimu na 10 let. Považoval bych to za skvělou vizitku, v dnešní turbulentní sportovní době navíc velmi vzácnou. Udělám vše pro to, abych v dalších letech navázal na to, co jsem během dosavadních 6,5 let v klubu i v celé soutěži odvedl. K necelým 200 zápasům bych rád přidal ještě další stovku.

V Hoffenheimu jsme s rodinou moc spokojení, klub navíc svými možnostmi, zázemím a ambicemi patří ke špičce Bundesligy. Z toho důvodu pro mě nebylo těžké na nabízené prodloužení smlouvy kývnout a s klubem se domluvit na pokračování dosavadního spojení. Chci poděkovat za šanci dosáhnout na 10 let aktivní kariéry v Bundeslize a doufám, že se mi budou vyhýbat zranění. Těch jsem měl za poslední půlrok celkem dost, a také proto mám obrovskou motivaci splatit klubu důvěru, kterou do mě nabídkou nového kontraktu vložil. Velké poděkování samozřejmě patří manželce a oběma dcerkám. Prožívají moji kariéru se mnou a také v tomto případě mě stoprocentně podpořily. Hoffenheim není daleko od Čech, často za námi jezdí naše rodiny, což je další krásný bonus navíc. Jsem šťastný za pokračování mého spojení s Hoffenheimem a moc se těším na další sportovní dobrodružství, které mě čeká v následujících třech a půl letech.
VIKTOR KOLÁŘ (šéf fotbalové sekce agentury SPORT INVEST
Nabídku prodloužení smlouvy pro Pavla Kadeřábka ze strany Hoffenheimu nevnímám jako čistě sportovní krok, ale jako potvrzení výjimečného vztahu, který se mezi hráčem a klubem podařilo vytvořit. Pro Pavla se jedná o ocenění jeho práce, věrnosti a především pozice, kterou si během více než šesti let vytvořil na hřišti i v klubové struktuře. Délka kontraktu i jeho podmínky jsou důkazem toho, že se Pavel v necelých 30 letech definitivně zařadil mezi největší osobnosti klubu a směřuje ke statusu legendy.
Více než 6 sezon v Bundeslize je pro českého fotbalistu výjimečným počinem, potvrzením té nejvyšší možné kvality. Pavel Kadeřábek byl navíc po celou dobu svého působení jedním ze základních stavebních kamenů klubu. V případě dodržení nového kontraktu by Pavel dosáhl na 10 let aktivní bundesligové kariéry. To jsou všechno výjimečná čísla, která jsou z mého úhlu pohledu výrazně více oceňována v Německu než u nás. Fotbalistů s takovým sportovním životopisem v současném českém fotbale nenajdeme příliš. Navíc pevně věřím, že Pavla nejlepší roky kariéry čekají právě nyní. Je na vrcholu fyzických sil, s obrovským množstvím zkušeností a s maximální motivací potvrdit svoji pozici v Hoffenheimu také v následujících sezonách.
Pavel Pillár, Ředitel komunikace
SPORT INVEST Marketing