Boleslavští i v pátém přípravném utkání vyhráli

Do Plzně k páté zimní přípravě, která se hrála na přírodní trávě hřiště v tréninkovém areálu Luční, odcestoval mladoboleslavský kádr značně prořídlý. Z rozličných zdravotních důvodů chyběli Samuel Dancák, Michal Hlavatý, David Jurásek, Václav Kadlec, Dominik Mašek, David Píchal, Jiří Skalák, Vojtěch Stránský, Milan Škoda a David Šimek. I tak byli Boleslavští kvalitnímu protivníkovi rovnocenným soupeřem a připsali si pátou lednovou výhru.
Utkání začaly oba týmy s útočnou chutí a ve svižném tempu vydržely až do konce. Už ve 4. minutě kopali Plzeňští svůj první roh, kterému se Boleslavští ubránili se štěstím, následný boleslavský atak zakončil Ladra nepřesně. V 10. minutě utekl Douděra po pravé straně a po jeho přihrávce se Lukáš Mašek neprosadil proti plzeňské stoperské dvojici. O minutu později Boleslavští promarnili trestný kop z místa nedaleko rohového praporku a ve 13. minutě si gólman Šeda poradil s Čermákovou ránou z dvaceti metrů.
V 16. minutě Plzeňští nevyužili trestný kop z boku vápna a ve 22. minutě Chorý z patnácti metrů nastřelil levou tyč boleslavské branky. Ve 28. minutě založil boleslavskou akci Šeda a po spolupráci Matějovského s Ladrou nepovedené Ewertonovo zakončení snadno lapil plzeňský gólman Hruška. V příští minutě na druhé straně Chorý sklepnul vysoký míč k Čermákovi a jeho akrobatické zakončení z deseti metrů zlikvidoval Šeda. Úspěšný byl i ve 32. minutě při Sýkorově střele po spolupráci s Čermákem.
Až ve 36. minutě získala Boleslav svůj první rohový kop, kterému se Plzeň ubránila jen za cenu dalšího rohu. Ve 41. minutě plzeňský trestný kop poslal Mosquera do hráčské zdi. Ve 43. minutě boleslavský trestňák od postranní lajny poslal Matějovský obloučkem do soupeřova vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k zakončení nedostal. V jediné nastavené minutě prvního poločasu promarnili Plzeňští svůj pátý roh.

 

Po přestávce pokračoval přípravný duel v tempu první půle. V 50. minutě Boleslavští postupovali ve čtyřech proti trojici soupeřových obránců, ale branku neohrozili. O tři minuty později po boleslavském trestňáku z pozice zkráceného rohu se ve zmatcích na malém vápně Plzeňští ubránili jen se štěstím. Následovala fáze utkání, v níž sice tempo neuvadalo, ale hromadily se nepřesnosti. Boleslavští často po míči vybojovaném se značným úsilím nepovedeně kombinovali, Plzeňští nebyli o moc jistější v práci s míčem. V 62. minutě Mužík stíhaný obráncem pádil proti plzeňské brance, kterou však ukvapeným zakončením netrefil. V 66. minutě Plzeň nevyužila šestý roh. O dvě minuty později po akci Matějovský – Ewerton – Mužík kopali Boleslavští svůj jediný roh ve druhém poločase, ale bez ohrožení branky.
V 73. minutě trestný kop z dvaceti metrů poslal Preisler šikovným centrem do plzeňské šestnáctky, kde se Lukáš Mašek „rybičkou“ vrhnul po míči a hlavou ho usměrnil k pravé tyči – 0:1.
Ve zbylé čtvrthodince se Plzeňští marně snažili dorovnat pro ně nevýhodné skóre. Šeda vychytal střeleckou příležitost Havla v 82. minutě, s přehledem zlikvidoval trestňák v 85. minutě, zachytil nebezpečný přízemní centr Kayamby v 89. minutě a se štěstím přežil zmatky uvnitř šestnáctky po trestném kopu v 90. minutě, kdy rozhodující odkop míče z brankoviště provedl Pech. Osmý plzeňský roh ve druhé nastavené minutě nebezpečný nebyl a tak utkání skončilo těsnou boleslavskou výhrou.
FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Gól: 73. Lukáš Mašek. Rozhodčí: Szikszay – Mikrusch, Volf. Diváků: 350.
C Viktoria Plzeň: Hruška (46. Tvrdoň) – Řezník (83. Žilák), Hejda (73. Kaša), Pernica, Havel (83. Janošek) -Bucha (60. Šulc), Kalvach  (83. Kayamba) – Sýkora (60. Ndiaye), Čermák (73. Káčer), Mosquera (78. Kronus) – Chorý (60. Potočný). Trenér: Bílek
FK Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát (77. Langhamer), Preisler – Matějovský, Smrž – Ladra (70. Pech), Lukáš Mašek (83. Dufek), Ewerton – Fila (46. Mužík). Trenér: Jarolím.
Sestava FC Viktoria Plzeň: Hruška (46. Tvrdoň) – Řezník (83. Žilák), Hejda (73. Kaša), Pernica, Havel (83. Janošek) -Bucha (60. Šulc), Kalvach  (83. Kayamba) – Sýkora (60. Ndiaye), Čermák (73. Káčer), Mosquera (78. Kronus) – Chorý (60. Potočný). Trenér: Bílek.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, manažer komunikace