Motivuje nás sázka s realizačním týmem, prozrazuje kapitán Korábu

Praha – Z nováčka, který v premiérové sezoně v pěti utkáních vybojoval pět bodů, se v této sezoně Superligy malého fotbalu stal jeden z adeptů na zisk medaile. SC Koráb Praha v minulém zkráceném ročníku nepostoupil do play-off, protože obsadil až pátou příčku v západní skupině.
Teď mu ovšem po podzimní části patří druhá pozice dva body za městským rivalem Staropramenem. Ze sedmi kol výběr Pražské klubové fotbalové ligy šestkrát zvítězil, byť jednou až na penalty. „Je to docela překvapivé, ale podzim se nám povedl,“ usmál se pětadvacetiletý obránce Jakub Nový, kapitán týmu.
V čem tkví změna k lepšímu?
Museli jsme si uvědomit pár věcí, přece jen jsme byli nováčci. Žene nás i motivace, se kterou jsme zatím nevyšli ven. Snad sázka vyjde.
Prozradíte, o co jde?
Nevím, zda mohu, ale proč ne. (úsměv) Vsadili jsme se s celým realizačním týmem o to, že když uděláme nějaký úspěch v Superlize malého fotbalu, půjdou všichni z Prahy pěšky do Brna. Úspěch bude medaile.
Mezi největší medailové favority patří Brno, Blanensko a Staropramen Praha. Na koho byste nerad brzy narazil?
Asi na Blanensko, snad se mu vyhneme a rozdáme si to až ve finále na penalty. Určitě je reálné některé z těchto mužstev dostat pod sebe.
V západní skupině ztrácíte na Staropramen dva body. Stačí vám do play-off udržet druhou příčku?
Pokud udržíme druhé místo, bude to velký úspěch. Staropramen je hrozně silný, samozřejmě my taky, ale dvakrát soutěž vyhrál. Snažíme se klukům vyrovnat, zatím nám to docela vychází tím, že jsme tak pečliví, důrazní a nevynecháme souboj, do všeho jdeme. Vyhrát proti Staropramenu bude úspěch sám o sobě.
Co aktuálně považujete za největší zbraň Korábu?
Myslím, že se všichni kluci snaží být poctiví a dřou, díky tomu máme takové úspěchy. Vůbec nic nevynecháme a jdeme do toho naplno.
Jaké nedostatky naopak potřebujete odstranit?
Musíme zapracovat na komunikaci na place, taky trochu mezi námi, realizačním týmem a hráči, co se týče taktiky a podobných věcí. Snažíme se každý dát nějaký návrh a pak to spojit dohromady.
Před touto sezonou vás posílili zkušení hráči městského rivala Jakub Stehno, Pavel Slánský a Tomáš Jurčík. Jak patrný je jejich přínos?
Jsou hrozně znát. Dovolím si říct, že jsou základní kámen Korábu, i když to byli dřív naši soupeři. Tihle kluci nám právě předali zkušenosti, dávají nám rady. Fakt nám pomohli.
Hrajete druhý ročník Superligy, už jste si na soutěž zvykl?
Už jsem se rozkoukal, hlavně se známe s klukama z Prahy, i ze Staropramenu. Všichni hrajeme malý fotbal, v Praze Hanspaulku, známe se také odtamtud.
Jak se udržujete v zimní přestávce?
Momentálně jsem začal hodně plavat, samozřejmě máme přípravu ve velkém fotbale a hrajeme nějaké turnaje s klukama z Korábu, taky Hanspaulka začíná.
 
Jaroslav Kára, tiskový mluvčí.