Třetí výhra ve třetím utkání Tipsport ligy

Boleslavští třetí výhrou zakončili své působení v letošní zimní Tipsport lize bez bodové ztráty a tím položili základ k zisku této turnajové trofeje. O celkové prvenství je může připravit jenom mužstvo, které by ve zbývajícím turnajovém programu dosáhlo při plném bodovém počinu lepšího celkového skóre, než je konečné boleslavské 14:2.
Boleslavi tentokrát ze zdravotních důvodů chyběli Marek Matějovský, Daniel Fila, David Douděra, Marek Suchý, Ondřej Karafiát, Dominik Mašek, Jiří Skalák, Václav Kadlec, Vojtěch Stránský, David Píchal, David Šimek, Jáchym Šerák. Nebyli ani hráči zkoušející se uplatnit jinde: Milan Jirásek v FK Pardubice, Michael Hönig v 1. SK Prostějov a Pavel Halouska v FK Viktoria Žižkov.
V prvním poločase úvodních deset minut předváděli aktéři z obou týmů značně neurovnaný fotbal a na konci první čtvrthodinky Boleslavští promarnili dva rohové kopy.
V 18. minutě za hraní rukou ve varnsdorfském pokutovém území nařídil bez váhání rozhodčí Kvítek penaltu, kterou Ladra proměnil jistým kopem k levé tyči do protipohybu brankáře Richtera – 1:0.
Na obdržený gól Varnsdorfští odpověděli útokem v jehož finále po Pajkrtově centru Ondráček bez přípravy z deseti metrů nastřelil dobře postaveného brankáře Šedu.
Ve 22. minutě od levé postranní lajny Preisler poslal trestným kopem míč do hráčského shluku v soupeřově malém vápně, kde ho Ladra usměrnil ke vzdálenější tyči – 2:0.
Ve 25. minutě nadějný boleslavský útok z levé strany zakončil Škoda střelou nad branku. Ve 27. minutě Pajkrtův střelecký pokus minul boleslavskou branku.
Ve 34. minutě Boleslavští nedotáhli svůj útok po pravé straně, když Ladra přišel příliš lehce o míč na soupeřově polovině hřiště a rychlý varnsdorfský protiútok vyvrcholil Ondráčkovou bombou, kterou Šeda vyrazil k Velichovi a ten snadno z necelých deseti metrů do odkryté branky snížil na 2:1.
Ve 36. minutě Mužík zamířil do levého horního růžku, odkud varnsdorfský brankář famózním zákrokem vytáhl míč na roh. Ve 42. minutě po spolupráci se Škodou vnikl do varnsdorfského vápna Mužík, jehož zakončení gólman rukou srazil do čtvrtého boleslavského rohu, který podobně, jako tři předchozí podobné standardky nevedl k přímému ohrožení protivníkovy branky.
Druhý poločas začal šancí čerstvého Lauky a dvou po sobě těsně jdoucích varnsdorfských rohových kopů, jimž boleslavská defenzíva bez obtíží odolala. V 50. minutě Ewertonův trestný kop přes zeď k pravé tyči gólman Richter vyrazil. V příští minutě po Ewertonově přihrávce z levé strany Škoda těsně minul varnsdorfskou branku.

V 59. minutě varnsdorfskou šanci zmařili společným úsilím Šeda s Juráskem, následoval svižný boleslavský protiútok, v jehož závěru na Ewertonův ostrý centr Škoda před brankou nedosáhl, ale za ním nabíhající Lukáš Mašek napálil míč rázně pod břevno – 3:1.
Závěrečná půlhodinka byla herně vyrovnaná, na dvougólovém náskoku Boleslavi se však už nic nezměnilo. V 69. minutě Langhamerův přetažený roh Bejbl hlavičkoval těsně vedle varnsdorfské branky, na druhé straně Ondráčkův přízemní centr prolétl napříč boleslavským vápnem neškodně. V 72. minutě po spolupráci s Maškem přestřelil varnsdorfskou branku Pech. V 73. minutě opět po Langhamerově centru Bejbl hlavičkoval nepřesně. V 79. minutě po Dufkově lajdácké nepřesnosti Varnsdorf získal svůj třetí roh, který Šeda od bližší tyče odboxoval mimo šestnáctku. V 83. minutě po spolupráci s Kaulfusem se ve slibné střelecké pozici ocitl L. Mašek, ale branku minul. V příští minutě varnsdorfský Kocourek trestným kopem nastřelil hráčskou zeď a Maškův brejk zastavil Kouřil faulem. Následný trestný kop Langhamer s Hlavatým pokazili. V 87. minutě poslední boleslavský rohový kop v tomto utkání provedl Preisler velmi nepovedeně a Varnsdorf ho proto snadno ubránil.
FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf 3:1 (2:1)
Góly: 18. a 22. Ladra (první z pokutového kopu), 59. Lukáš Mašek – 34. Velich. Rozhodčí: Kvítek – Kříž, Hurych. Diváků: 175.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Pech, Smrž, Preisler, Kubásek – Ladra (46. Dufek), Hlavatý, Dancák (46. Bejbl), Mužík (46. L. Mašek) – Škoda (61. Kaufus), Ewerton (61. Langhamer). Trenér: Jarolím.
K Varnsdorf: Adam Richter (67. Hladík) – Marek Richter, Zbrožek (46. Kouřil), Hušek, Bína – Kubista – Ondráček (46, Bláha), Kocourek, Žák, Pajkrt (46. Šimon) – Velich (46. Lauko). Trenér: Jarošík.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                             
Jiří Koros, manažer komunikace