Česká hokejová reprezentace žen nominovala na ZOH 2022

Hlavní trenér české hokejové reprezentace žen Tomáš Pacina, jeho asistenti Jiří Vozák s Jakubem Peslarem a trenér brankářů Martin Fous zveřejnili nominaci na Zimní olympijské hry 2022.
V nominaci figurují brankářky Klára Peslarová, Viktorie Švejdová (MoDo Hockey), Kateřina Zechovská (Draci Bílina), obránkyně Sára Čajanová (HC Bobři Valašské Meziříčí), Pavlína Horálková (Birjusa Krasnojarsk), Tereza Radová (Goteborg HC), Samantha Kolowratová (Brynas IF), Dominika Lásková (Merrimack College), Daniela Pejšová (MoDo Hockey) a Aneta Tejralová (SKIF N. Novgorod) a útočnice Kateřina Bukolská (Leksands IF), Klára Hymlárová (St. Cloud State University), Denisa Křížová (Brynas IF), Aneta Lédlová (Kadaň), Natálie Mlýnková, Kristýna Pátková (Vermont University), Kateřina Mrázová (Brynas IF), Neubauerová Noemi (Colgate University), Michaela Pejzlová (IFK Helsinki), Vendula Přibylová (AIK Stockholm), Alena Mills (KRS Vanke Rays), Lenka Serdar (Linkoping HC), Tereza Vanišová (Leksands IF).
Nejvíce nominovaných hráček, jedenáct, působí ve švédské SDHL, pět nastupuje v americké NCAA, tři v ruské a jedna ve finské nejvyšší soutěži. Tři nominované hráčky působí v Česku.
Česká hokejová reprezentace žen se sejde 24. ledna v pražské O2 aréně, kde odstartuje přípravný kemp před odletem na olympijské hry. Tým Tomáše Paciny v Praze čeká celkem šest společných tréninků. Odlet do Pekingu je naplánován na 27. ledna večer.
Předtím, než olympijský turnaj v Pekingu začne, má národní tým žen na programu tzv. “combine training session“. Jedná se o neoficiální přípravná utkání, které Češky odehrají s výběry Ruska a Švédska. Do samotného turnaje vstoupí svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny 3. února proti domácí Číně, postupně pak ve skupině B narazí ještě na Švédsko, Dánsko a Japonsko. Vyřazovací část turnaje začne 11. února a finále je na programu 17. února.
Stejně jako na mistrovství světa žen je i olympijský turnaj rozdělen do dvou výkonnostních skupin. Všech 5 národních výběrů ze skupiny A postoupí do vyřazovacích bojů a o jejich nasazení do čtvrtfinálového pavouka rozhodne právě umístění po základní části. Ze skupiny B postoupí do čtvrtfinále nejlepší tři celky, pro čtvrtý a pátý tým po základní části turnaj končí.
Nominace české reprezentace žen na ZOH 2022:
Brankářky: Klára Peslarová, Viktorie Švejdová (MoDo Hockey), Kateřina Zechovská (Draci Bílina).
Obránkyně: Sára Čajanová (HC Bobři Valašské Meziříčí), Pavlína Horálková (Birjusa Krasnojarsk), Samantha Kolowratová (Brynas IF), Dominika Lásková (Merrimack College), Tereza Radová (Goteborg HC), Daniela Pejšová (MoDo Hockey) a Aneta Tejralová (SKIF N. Novgorod).
Útočnice: Kateřina Bukolská (Leksands IF), Klára Hymlárová (St. Cloud State University), Denisa Křížová (Brynas IF), Aneta Lédlová (Kadaň), Natálie Mlýnková, Kristýna Pátková (Vermont University), Kateřina Mrázová (Brynas IF), Neubauerová Noemi (Colgate University), Alena Mills (KRS Vanke Rays), Michaela Pejzlová (IFK Helsinki), Vendula Přibylová (AIK Stockholm), Lenka Serdar (Linkoping HC), Tereza Vanišová (Leksands IF).
Realizační tým:
Manažer týmu: Martin Loukota
Hlavní trenér: Tomáš Pacina
Asistent trenéra: Jakub Peslar
Asistent trenéra: Jiří Vozák
Trenér brankářů: Martin Fous
Videokouč: Tomáš Jankovič
Lékař: Jan Frühauf
Fyzioterapeut: Anna Šulcová
Kondiční trenér: Filip Raptapulos
Media manažer: Tereza Sadilová
Kustod: Marcel Krejsa
Kustod: Karolína Kovářová
Program turnaje žen na ZOH 2022
Čtvrtek 3. února
5:10 Čína – Česko (skupina B)
5:10 Švýcarsko – Kanada (skupina A)
9:40 Japonsko – Švédsko (skupina B)
14:10 Finsko – USA (skupina A)
Pátek 4. února
5:10 Dánsko – Čína (skupina B)
5:10 ROV – Švýcarsko (skupina A)
Sobota 5. února
5:10 Kanada – Finsko (skupina A)
9:40 Dánsko – Japonsko (skupina B)
9:40 Česko – Švédsko (skupina B)
14:10 USA – ROV (skupina A)
Neděle 6. února
9:40 Čína – Japonsko (skupina B)
14:10 Švýcarsko – USA (skupina A)
Pondělí 7. února
5:10 Kanada – ROV (skupina A)
9:40 Česko – Dánsko (skupina B)
14:10 Švédsko – Čína (skupina B)
14:10 Finsko – Švýcarsko (skupina A)
Úterý 8. února
5:10 USA – Kanada (skupina A)
9:40 Japonsko – Česko (skupina B)
14:10 Švédsko – Dánsko (skupina B)
14:10 ROV – Finsko (skupina A)
Pátek 11. února
5:10 1. čtvrtfinále
14:10 2. čtvrtfinále
Sobota 12. února
5:10 3. čtvrtfinále
9:40 4. čtvrtfinále
Pondělí 14. února
5:10 1. semifinále
14:10 2. semifinále
Středa 16. února
12:30 utkání o 3. místo
Čtvrtek 17. února
5:10 Finále
Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Pekingu je o 7 hodin více.
 Čtsa, zdroj, foto: www.ceskyhokej.cz