VÝKONNÝ VÝBOR ČESKÉHO HOKEJE SCHVÁLIL MEMORANDUM O SPOLUPRÁCI S ASOCIACÍ DRUHOLIGOVÝCH KLUBŮ

Výkonný výbor Českého hokeje schválil memorandum o spolupráci s Asociací druholigových klubů ledního hokeje (ADK LH). Na základě memoranda získala ADK LH jako nově vzniklý subjekt právo předkládat návrhy týkající se herního modelu, licenčního řádu a technických norem soutěže. Český hokej a ADK LH se v něm dohodly i na pravidlech upravujících spolupráci v oblasti marketingu a vysílacích práv.    
Výkonný výbor Českého hokeje schválil rovněž Licenční řád soutěže II. liga ČR, připravený ve spolupráci s ADK LH a platný od sezóny 2022/23, který upravuje sportovní, ekonomické a provozní podmínky účasti v soutěži. Stanoví mimo jiné podmínku bezdlužnosti klubu vůči hokejovým subjektům, nároky na zázemí zimního stadiónu (kapacita 500 míst, vybavení kabin pro hostující tým, rozhodčí a ošetřovny) nebo pravidla licenčního řízení.
Asociace druholigových klubů ledního hokeje vznikla v srpnu 2021 s cílem podílet se na správě záležitostí týkajících se II. ligy ČR, spolupracoval na dalším rozvoji soutěže a zastupovat ji navenek v legislativní, sportovně-technické a mediální oblasti. II. liga ČR je třetí nejvyšší soutěží v České republice a jejím řídícím orgánem je ČSLH. Ze soutěže se postupuje do Chance ligy, nižším výkonnostním článkem jsou krajské soutěže, řízené krajskými výkonnými výbory ČSLH.
Praha 12. 01. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí