ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DISCIPLINÁRNÍ KOMISE ELH – MARTIN NOVOTNÝ (ZLÍN), MATĚJ BERAN (KLADNO)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Martina Novotného na protihráče Antonína Melku, za který mu byl v utkání Rytíři Kladno – PSG Berani Zlín (4. 1. 2022) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za faul loktem. Po prostudování záznamu dospěl k závěru, že v okamžiku zákroku nebyl ani jeden z hráčů v držení kotouče. Hráč reagoval na předchozí přidržení hole ze strany protihráče tím, že se ohnal dozadu a protihráče zasáhl loketním chráničem do obličeje, čímž mu způsobil krvácivé zranění. Přitom si musel být vědom, že v prostoru, kam úder směřuje, se nachází hlava protihráče.
Předseda disciplinární komise ELH překvalifikoval přestupek na nedovolený zásah do hlavy nebo krku a hráče Martina Novotného (PSG Berani Zlín) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na tři soutěžní utkání.
Záznam zákroku najdete na https://hokej.cz/tv/hokejka/video/20212257?autostart=true.
Předseda disciplinární komise ELH se na základě podnětu klubu PSG Berani Zlín zabýval rovněž zákrokem hráče Matěje Berana na protihráče Radka Veselého ve stejném utkání. Na základě videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který byl podle pravidel v držení kotouče. Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti a hráč se před ním neodrazil, při střetu však nade vši pochybnost zasáhl protihráče pravým ramenem do oblasti hlavy. Ze záběrů je navíc zřejmé, že si byl postavení protihráče vědom, ale neučinil nic, aby důsledky střetu minimalizoval.
Předseda disciplinární komise ELH vyhodnotil zákrok jako nedovolený zásah do hlavy nebo krku a hráče Matěje Berana (Rytíři Kladno) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání.
Záznam zákroku najdete na https://hokej.cz/tv/hokejka/video/20212258?autostart=true.
Praha 07. 01. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí