Třetí očkování na Spartě od 10. Ledna 2022

AC Sparta Praha se rozhodla 10. ledna ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a městskou částí Praha 7 otevřít očkovací centrum v prostorách stadionu Generali Česká pojišťovna Areny. Které bude působit do 4. Února, případně prodlouženo.
Služeb očkovacího centra, mohou využít výhradně zájemci o aplikaci třetí očkovací dávky. Od uplynutí druhé očkovací dávky, ale musí uběhnout minimálně pět měsíců. Očkováni budou pouze dospělí žadatele, látkou od společnosti Pfizer.
„Věříme, že po očkování, abychom mohli mít naši fotbalovou arénu, opět zaplněnou do posledního místa příznivců fotbalu, jsme přesvědčeni, že očkování je účinný způsob ochrany zdraví, jak nás, tak  dalších lidí a našich nejbližších,“ řekl generální ředitel AC Sparta Praha František Čupr.
„Motivací pro aktivní spolupráci při očkování třetí dávkou, je velká podpora, kterou chceme vyjádřit lékařům a dalším pracovníkům ve zdravotnictví. Děkujeme jim za jejich pracovní nasazení, obětavost. Zároveň děkujeme Magistrátu hlavního města Prahy a také městské části Praha 7, že nám pomohli s vybudováním centra v našem areálu,“ doplňuje Čupr.
Před návštěvou očkovacího centra v areálu letenského stadionu je nutném se předem registrovat.  Na  online adrese https://registrace.mzcr.cz/. Na stránkách ministerstva zdravotnictví jsou uvedeni očkovací místa: AC Sparta Praha – Clinicum a.s.).
„Omikron se šíří rychle, proto v Praze podporujeme vznik dalších očkovacích center.  Velmi mě těší, že Sparta Praha přišla s výborným nápadem, vybudovat očkovací centrum přímo na letenském stadionu, ve spolupráci s hlavním městem české republiky, které se rozhodlo, poskytnout hodně zkušeností proti nebezpečnému viru. Zejména je nutné, jak chránit sebe i ostatní lidi, před onemocněním, proto jsem očkovacímu centru udělili záštitu primátora,“ řekl Zdeněk Hřib primátor hl. m. Prahy.
Očkovací centrum v Generali Česká pojišťovna Arena zajišťuje společnost Clinicum a.s., poskytovatel zdravotních služeb a zdravotní péče, která je součástí Skupiny MEDICON.
„Velmi vítám, že se, letenský fotbalový klub zapojuje do boje proti pandemií onemocnění Covid-19. Věřím, že očkování ocení, nejen sportovci, jejichž sportovní výkony  se promítnou na zdraví a kondici, zřejmě i na fotbalových fanoušcích, kteří ke sportovní atmosféře na stadionech, patří, protože , zejména, pandemie hodně omezuje, účast na sportovních utkáních,“ řekla Milena Johnová, radní hl. m. Prahy pro sociální politiku a zdravotnictví.
„Cesta k zaplnění sportovních stadionů, vede přes důležité očkování. Jsme rádi, že je velká možnost se nechat očkovat přímo na letenské Spartě,“ řekl starosta městské části Praha 7 a zastupitel hl. m. Prahy Jan Čižinský.
Termín očkování:   10. 1. – 4. 2. 2022.
Pondělí – pátek:  14:00 – 20:00.
Sobota –  neděle:  8:00 – 20:00.
Očkovací centrum bude v prostorách malého tiskového střediska, vchod na stadion číslo 1 z ulice Milady Horákové. V areálu dle navigace. Fotogalerie na: www.sparta.cz
Čtsa, kc., foto,