ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DISCIPLINÁRNÍ KOMISE ELH – HC OLOMOUC, BK MLADÁ BOLESLAV, HC SPARTA PRAHA

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval chováním diváků v průběhu utkání HC Olomouc – BK Mladá Boleslav (10. 12. 2021) a za porušení povinností pořádajícího klubu potrestal HC Olomouc finanční pokutou ve výši 10 000 Kč a zákazem přítomnosti diváků v sektorech A3 a A4 na jedno soutěžní utkání, podmíněně odloženým do 28. 2. 2022. Z videozáběrů je zřejmé, že v závěru utkání došlo ze strany domácích příznivců v bezprostřední blízkosti hráčské lavice hostujícího klubu opakovaně k verbálnímu napadání hráčů, k naskakování na ochrannou stříšku a úderům na plexisklo, k plivání na hráče a ke vhazování předmětů na střídačku. V důsledku uvedeného jednání muselo být utkání dvakrát na několik minut přerušeno. K verbálnímu napadání hráčů hostujícího klubu a vhazování předmětů docházelo rovněž po skončení utkání, při odchodu do kabin.
Finanční pokutou ve výši 5 000 Kč za porušení povinností pořádajícího klubu potrestal předseda disciplinární komise ELH rovněž klub BK Mladá Boleslav. Důvodem bylo vhození kelímku s nápojem na hrací plochu při utkání BK Mladá Boleslav – Mountfield HK (21. 11. 2021), kvůli kterému muselo být utkání po dobu úklidu plochy přerušeno.
Klub HC Sparta Praha potrestal předseda disciplinární komise za porušení povinností pořádajícího klubu a vhazování předmětů na hrací plochu v utkání HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec (23. 12. 2021) napomenutím. Přihlédl přitom k tomu, že se jednalo o první provinění v probíhající sezóně a že nemělo vliv na průběh utkání.
Praha 04. 01. 2022
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí