VIKTORIÁNI ZAHÁJILI PŘÍPRAVU, ŠIMON FALTA ODCHÁZÍ NA HOSTOVÁNÍ

Zimní příprava zahájena. Trenér Michal Bílek dnes poprvé v novém roce přivítal své svěřence v Doosan Areně. Chyběl mezi nimi záložník Šimon Falta, který odchází na půlroční hostování s opcí do Baníku Ostrava.
Dopoledne tradiční funkční testy, po obědě zátěž na hřišti. Tak vypadal první tréninkový den viktoriánů v novém roce. Stejný plán je nachystán i na úterý.

Do zimní přípravy, která potrvá měsíc, se již nezapojil záložník Šimon Falta. Ten je nyní členem kádru ostravského Baníku, kde bude na půlročním hostování s možností následné opce. „Šimon Falta je ve věku, kdy je pro něj stěžejní, aby pravidelně nastupoval. Shodli jsme se, že je to pro obě strany nejlepší řešení,“ okomentoval odchod záložníka generální ředitel klubu Adolf Šádek.
Trenéru Michalu Bílkovi jsou na začátku přípravného období k dispozici i navrátilci z hostování Šimon Gabriel a Josef Koželuh, oba strávili podzim v dresu druholigové Viktorie Žižkov.
Jinak zůstává kádr Viktorie beze změn. „K žádným velkým změnám není důvod, náš kádr je dostatečně silný a široký. Na druhou stranu nás čeká přípravný měsíc, v němž ještě k nějakému pohybu může dojít,“ řekl Adolf Šádek.

V rámci přípravy odehrají viktoriáni tři přípravné zápasy v Luční ulici s Pískem (8. 1.), Příbramí (12. 1.) a Ústím nad Labem (15. 1.), všechny mají výkop naplánovaný na 10:30. Následovat bude herní kemp ve Španělsku a do jarní části ligové soutěže vstoupí Viktoria domácím zápasem s Hradcem Králové o prvním únorovém víkendu.
KÁDR FC VIKTORIA PLZEŇ PRO ZIMNÍ PŘÍPRAVU 2022
BRANKÁŘI
Jindřich Staněk, Aleš Hruška, Marián Tvrdoň, Ondřej Mrózek
OBRÁNCI
Radim Řezník, Milan Havel, Luděk Pernica, Lukáš Hejda, Filip Kaša, Šimon Gabriel, Josef Koželuh, Matěj Hybš
ZÁLOŽNÍCI
Jan Sýkora, Joel Kayamba, Jhon Mosquera, Pavel Bucha, Lukáš Kalvach, Aleš Čermák, Miroslav Káčer, Modou Ndiaye, Dominik Janošek, Pavel Šulc, Jan Kopic
ÚTOČNÍCI
Tomáš Chorý, Jean-David Beauguel
V rekonvalescenci: Ondřej Pachlopník, Václav Míka.
Příchody: Josef Koželuh (Žižkov, návrat z hostování), Šimon Gabriel (Žižkov, návrat z hostování).
Odchod: Šimon Falta (Ostrava, hostování).
Mgr. Václav Hanzlík, Ředitel komunikace, Head of communication, 
FC Viktoria Plzeň, a.s.