ROZHODNUTÍ PŘEDSEDY DK ELH – BOHUMIL JANK (MOUNTFIELD HK)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Bohumila Janka na protihráče Ondřeje Machalu, za který mu byl v utkání Rytíři Kladno – Mountfield HK (21. 12. 2021) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
Po prostudování videozáznamu shledal, že hráč vedl svůj zákrok zvlášť nebezpečným a bezohledným způsobem, bez jakékoliv snahy hrát kotouč. Zákrok směřoval na protihráče, který se po odehrání kotouče nacházel ve zranitelné pozici a neměl možnost se střetu vyhnout, přičemž následkům zásahu nezabránilo ani to, že prudce brzdil a vystrčil ruce před sebe. Hráč před střetem přenesl veškerou váhu na pravou stranu a nade vši pochybnost zasáhl protihráče se značnou razancí pravým ramenem přímým úderem do oblasti hlavy.   
Předseda disciplinární komise ELH dospěl k závěru, že vzhledem k bezohlednému a nebezpečnému způsobu provedení spadá zákrok do kategorie závažných přestupků a hráče Bohumila Janka (Mountfield HK) potrestal za nedovolený zásah do hlavy nebo krku nepodmíněným zastavením činnosti na osm soutěžních utkání včetně finanční pokuty ve výši 10 % základní měsíční odměny. Přihlédl přitom i k tomu, že hráč byl v uplynulých dvou letech dvakrát disciplinárně trestán a že protihráč utrpěl při zákroku zranění hlavy, kvůli kterému zápas nedokončil a musel být převezen do zdravotnického zařízení.   
Nad rámec rozhodnutí označil předseda disciplinární komise ELH za zarážející skutečnost, že ačkoli protihráč utrpěl při střetu zranění, které si vyžádalo zásah lékaře a zůstal bezvládně ležet na ledové ploše, neprojevil hráč odjíždějící na trestnou lavici o jeho stav sebemenší zájem nebo lítost nad následky zákroku.
Záznam zákroku najdete na https://hokej.cz/tv/hokejka/video/20212071?autostart=true.
Praha 23. 12. 2021
PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí