V ostravském utkání padlo šest gólů v ostatních sedmi pouze jedenáct

Poslední utkání  19. kola Fortuna:ligy v Ostravě mezi Baníkem a Slavií bylo velkým fotbalovým dramatem, tím víc se mohou fanoušci těšit na lednové pokračování naší nejvyšší fotbalové soutěže. Vedoucí Slavia po remíze 3:3, vede Fortuna ligu před Plzní jen o bod a Spartou o tři body. Boj o mistrovský titul určitě bude zajímavý až do konce ročníku 2021 – 2022.
Vybojovali remízu v devíti!
Zápasy  Baníku se Slavií, pokud se hraje v  Ostravě, mají vždycky patřičný vzruch. Nedělní večerní  zápas však překonal všechny předchozí svým dramatickým průběhem až do posledního hvizdu hlavního rozhodčího.  Slavia v prvním poločase dominovala, vedla 2:0.  Do druhého poločasu nastoupili domácí s třemi změnami a ty se trenérovi Smetanovi povedly. Juraška , De Azavadeo a Almási začali pěkně zostra. Neuplynuly ani dvě minuty a míč se třepal ve slávistické síti. A za pár minut inkasoval Oscar za ostrý faul na Juraška červenou kartu a pak ofenzíva Baníku byla korunována v 70. minutou vyrovnávacím gólem. A  bylo zřejmé, že při stavu 2:2 nezůstane, domácí hráči byli pořádně nažhaveni. A poslední minuty byly jaksepatří hektické. V 81. minutě střelu na brankové čáře slávistické branky vyrazil střídající Kuchta rukou a Almási penaltu proměnil. A navíc ještě dostala Slavia další trest a Kuchta, byl vyloučen. Nicméně oslabení slávisté se dvě minuty před normální hrací dobou dostali před branku domácích. Po faulu Almásiho dostali výhodu trestného kopu. Kačaraba  přihrál míč volnému Holešovi a ten se parádní střelou nemýlil 3:3! Drama nekončilo, ve třetí minutě nastavení proniknuvší Sor přeletěl přes nohy Ousoua a rozhodčí Černý ukázal na značku pokutového kopu. Opět se k exekuci  postavil Almási, ale tentokrát se v yznamenal brankář Mandous , střelu vyrazil a zachránil Slavii aspoň bod.
FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 3:3 (0:2)
Branky: 47. a 82. z pen. Almási, 69. Kaloč – 29. a 88. Holeš, 24. Schranz. Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Vodrážka. ŽK: Svozil, Klíma – Oscar, Masopust. ČK: 50. Oscar, 81. Kuchta (oba Slavia). Diváci: 1000.
Ostrava: Budinský – Ndefe, Svozil, Lischka, Fleišman – De Azevedo (46. Juroška), Kaloč, Tetour (76. Budínský), Kuzmanovič (46. Almási), Buchta (46. Sor) – Klíma. Trenér: Galásek.
Slavia: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Masopust, Samek (63. Kuchta), Stanciu (67. Traoré), Holeš, Olayinka (71. Plavšič) – Schranz (68. Lingr). Trenér: Trpišovský.
Havlův gól do šatny.
Karviná je na posledním místě ligové tabulky, bez vyhraného zápasu,  přesto dokáže v domácím prostředí být rovnocenným soupeřem favoritu zápasu například plzeňské Viktorii, která si musela nakonec vybojovat jednobrankové vítězství. Přestože měla v průběhu zápasu více šancí. Ale v 45. minutě, po hezké kombinaci Západočechů se trefil z pokutového území do branky Havel, která byla pro domácího brankáře Ciupa, nechytatelná 0:1.  Domácí se sice snažili ve druhém poločase , aspoň vyrovnání,  ale snaha, byla vždy nepřesná.
MFK Karviná – FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 45. Havel. Rozhodčí: Klíma – Hájek, Hurych. Diváci: 912.
Karviná: Ciupa – Křapka, Šindelář, Buchta, Šehič – Túlio – Mikuš (62. Sinjavskij), Qose, Nešický (78. Durosinmi), Bartošák (86. Svoboda) – Papadopulos. Trenér: Páník.
Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda, Havel – Bucha (81. Janošek), Kalvach – Sýkora (88. Kaša), Čermák (58. Chorý), Mosquera – Šulc (81. Kayamba). Trenér: Bílek.
Hložek zařídil výhru.
Fotbalisté Sparty zvítězili na hřišti v Mladé Boleslavi nad Hradce Králové 1:0. O čtvrté výhře Pražanů v nejvyšší fotbalové soutěži po neustálém herním tlaku, rozhodl v 75. minutě Adam Hložek. Svěřenci trenéra Pavla Vrby zůstali v tabulce na třetím místě, na druhou Plzeň a vedoucí Slavii, ztrácejí dva body, jenže sešívaní mají jeden zápas k dobru. „Votroci“ zatím doma přerušili poprvé v sezoně zisk tří bodů. A po jedenácti úspěšných utkáních, ztratili šesté místo.
FC Hradec Králové – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka: 75. Hložek. Rozhodčí: Hocek – Horák, Paták. ŽK: Vašulín, Čech, Kodeš, Leibl, Novotný – Polidar, Ladislav Krejčí st. Diváci: 1000.
Hradec: Vízek – Klíma, Čech (79. Rada), Leibl – Mejdr, Kodeš, Soukeník (85. Král), Novotný – Prekop, Vašulín, Vlkanova (73. Kubala). Trenér: Koubek.
Sparta: Holec – Wiesner, Vitík, Ladislav Krejčí II, Polidar (65. Ladislav Krejčí I) – Pešek, Pavelka, Dočkal (80. Souček), Hložek, Haraslín (86. Minčev) – Pulkrab (65. Sáček). Trenér: Vrba.
Utkání bez gólů.
V utkání 19. kola remizoval Liberec u Nisy s Českými Budějovicemi 0:0. Dynamo mělo v úvodním dějství několik vyložených šanci, kdy dvakrát trefilo brankovou tyč, domácí v závěru břevno. Bilance Slovanu v lize proti Dynamu je nepříznivá, když potřetí za sebou skončilo utkání bez gólu. Jihočeši vybojovali na hříštích soupeřů, třetí bod v sezoně nejvyšší fotbalové soutěži a skončili na osmém místě tabulky. Naopak Liberec podruhé po sobě neskóroval,  má jednobodovou ztrátou na deváté Dynamo.
FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Franěk – Kubr, Arnošt. ŽK: Rabušic, Rondič – Valenta, Mršič, Hora, Talověrov, Brandner, Vorel, Bassey. Diváci: 1000.
Liberec: Knobloch – Gebre Selassie (71. Rondič), Chaluš, Plechatý, Mikula – Tiéhi, Havelka (59. Stoch) – Matoušek (71. Koscelník), Frýdek (90. Purzitidis), Tupta (90. Fukala) – Rabušic. Trenér: Kozel.
Č. Budějovice: Vorel – Havel, Králik, Talověrov – Čolič, Valenta (88. Čavoš), Hora, Mršič (71. Brandner) – Van Buren, Bassey, Škoda (76. Mihálik). Trenér: Horejš.
Opět ztráta bodů.
Olomouc remizovala doma se Zlínem 1:1. Sigma se ujala vedení v 25. minutě, kdy se trefil přesné umístněnou střelou Růska, ale v 63. minutě rozhodl o remíze Fantiš. Hanáci nedokázali v nejvyšší soutěži vyhrát potřetí, v tabulce přezimují na 10. místě.
SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 1:1 (1:0)
Branky: 25. Růsek – 63. Fantiš. Rozhodčí: Orel – Kříž, Váňa. ŽK: Zmrzlý – Procházka. Diváci: 1000.
Olomouc: Stejskal – Chvátal, Hubník, Vepřek, Zmrzlý (69. Beneš) – Zahradníček (69. Matoušek), Breite, Greššák, Spáčil, Daněk (80. Uriča) – Růsek. Trenér: Jílek.
Zlín: Rakovan – Fantiš, Simerský, Vraštil, Procházka – Reiter (81. Matejov), Hlinka (90.+3 Kolář), Conde, Tkáč (81. Fillo), Čanturišvili (90. Nečas) – Poznar. Trenér: Kalivoda.
Teplice ztratily opět body.
Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli zaslouženě na hřišti Teplic 1:0. Jediný gól zařídil v 38. minutě z přímého kopu Tomáš Ladra. Domácí mohli, ale vyrovnat v 69. minutě z pokutového kopu, jenže autor Jan Fortelný, brankáře Šedu nepřekonal. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma opět zaslouženě vyhráli a skončili na šestém místě. Naopak Teplice si připsali po dvou výhrách, další tříbodovou ztrátu. V podzimní části ligy skončili na 15. místě.
FK Teplice – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Branka: 38. Ladra. Rozhodčí: Batík – Podaný, Pochylý. ŽK: Shejbal, Jukl, Sunzu, Jarošík (trenér) – Smrž, Matějovský, Douděra. Diváci: 968.
Teplice: Grigar – Mareček (46. Kodad), Knapík, Shejbal – Hyčka, Jukl (82. Sunzu), Trubač, Fortelný, Vondrášek – Succar (61. Ledecký), Mareš (46. Rezek). Trenér: Jarošík.
Boleslav: Šeda – Douděra, Suchý, Preisler, Jurásek – Matějovský, Smrž – Ladra, Hlavatý (82. Dancák), Ewerton (75. Fila) – Škoda (75. L. Mašek). Trenér: Jarolím.
Jablonec možná v baráži.
Fotbalisté Slovácka porazili Jablonec 2:1. Do vedení se dostali zásluhou Václava Jurečka, v závěru prvního poločasu srovnal Tomáš Hübschman, ale po změně stran v 56. minutě rozhodl o výhře Milan Petržela. Slovácko po výborném výkonu a tříbodového zisku opět radovalo, skončilo na čtvrtém místě ligové tabulky. Jablonec, sice v průběhu zápasu dvakrát skóroval, ale hlavní sudí, po zhlédnutí videozáznamu, góly neuznal, z důvodu ofsajdů. Zároveň Severočeši z posledních pěti kol, nebodovali. Přesunuli se na 14. příčku, která by znamenala po konci ligy, možná účast v baráži.
FC Slovácko – FK Jablonec 2:1 (1:1)
Branky: 10. Jurečka, 56. Petržela – 39. Hübschman. Rozhodčí: Berka – Leška, Šimáček. ŽK: Navrátil, Kadlec – Vaníček, Kratochvíl, Považanec, Houska, Surzyn, Kubista. Diváci: 997.
Slovácko: Nguyen – Tomič, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Sadílek (83. Šimko), Havlík – Petržela (83. Holzer), Kohút (69. Daníček), Navrátil (73. Cicilia) – Jurečka. Trenér: Svědík.
Jablonec: Hanuš – Holík, Martinec, Zelený, Surzyn – Hübschman – Kratochvíl (75. Kubista), Houska (83. Abubakar), Považanec, Vaníček (83. Smejkal) – Doležal. Trenér: Rada.
Bohemka opět nebodovala.
Pardubičtí fotbalisté porazili ve vršovickém Ďolíčku Bohemians 1905, podruhé a zvítězili v 19. kole 2:1. Utkání rozhodli Mojmír Chytil a Pavel Černý, kteří se opět zasloužili o zisku tří bodů po srpnové výhře nad domácí Bohemkou. Za domácí Klokany snížil v 67. minutě Tomáš Necid. Bodová bilance pro pražany není příznivá, třikrát za sebou prohráli a zůstávají v tabulce dvanáctí. Východočeši, jsou s jednobodovou ztrátou třináctí.
Bohemians Praha 1905 – FK Pardubice 1:2 (0:1)
Branky: 67. Necid – 22. Chytil, 56. Černý. Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Slavíček. ŽK:  Dostál – Černý, Chytil, Jeřábek, Sláma. Diváci: 1000.
Bohemians: Le Giang – Dostál, Köstl, Krch, Vondra (77. Bartek) – Novák (57. Kovařík), Jindřišek, Květ (87. Koubek), Nový (46. Hronek) – Chramosta (57. Puškáč), Necid. Trenér: Klusáček.
Pardubice: Letáček – Kostka, Čihák, Toml, Cadu – Jeřábek, Červ (87. Ramos) – Tischler, Chytil (87. Huf), Lupač (57. Sláma) – Černý (74. Matějka). Trenér: Novotný.