Kam kráčí český hokej?

Po nezdaru v prvním turnaji Euro Hockey Tour ve Finsku obrat k lepšímu nenastal.  Druhý turnaj sezóny Channel One Cup skončil velice špatně. Před odletem do Moskvy promarnil náš tým v pražské o2 aréně šanci a prohrál s Finy 2:3 po nájezdech. A na moskevském ledě další dvě prohry. Nejdřív  s Rusy 2:5 po hrůzostrašném začátku a nakonec se Švédy 2:3, v  nichž  naši krutě doplatili na dvě vyloučení v poslední třetině. A přitom po druhé třetině, kdy  český tým vedl 2:1, to vypadalo nadějně a že se  s turnajem rozloučí vítězně.
To by ovšem, a nejen v zápase se Švédy, museli  naši proměňovat přesilovky. A když  z pěti her v početní převaze nedáš gól a naopak ze tří přesilovek soupeře inkasuješ dvakrát, nemůžeš vyhrát. Ovšem nejen přesilové hry, ale vůbec útočné pojetí, s nemožnou střelbou, až na první formaci Guláš, Kovář, Sobotka, bylo v celém turnaji trestuhodné.  Na šesti gólech ve třech zápasech se rovným dílem podíleli pouze  Guláš a Kovář, je výmluvným svědectvím o výkonu ostatních  hráčů. Tito dva útočníci a také brankář Hrubec dostali na turnaji plné absolutorium.
Bilance po dvou turnajích, krátce před olympijským turnajem, je hrozivá. Poslední místo v tabulce Euro Hockey Tour s pouhým jedním bodem a skórem  11:24 je dostatečně výmluvná.  Dá se to přirovnat s nemožnou sezónou reprezentace před sedmi lety.
Neumíme si představit, pokud by na olympijský turnaj nemohli odjet hráči z NHL, jak by se dávalo dohromady mužstvo a zda by u toho měl být ještě trenér Pešán. Ozývá se dost hlasů z řad expertů  pochybujících o jeho schopnostech.
Pokud  je krajní nespokojenost s reprezentačním A mužstvem  je třeba zdůraznit, že na mezinárodním fóru propadají i juniorské celky. Pocit radosti mohl být jen s ženským týmem ČR, které si  vybojovaly postup na olympiádu.
Trenér David Pešan, Milan Gulaši:
Výsledky Channel One Cup:
Česko – Finsko 2:3 sn.
Branky ČR: 33. Jan Kovář (Gulaš), 60. Gulaš (Jan Kovář).
Rusko – Česko 5:2
Branky ČR: 19. Jan Kovář (Klok, Frolík), 48. Gulaš (Michael Špaček, J. Jeřábek).
Česko – Švédsko 2:3
Branky ČR: 32. Gulaš (Sobotka, Zámorský), 36. Jan Kovář (Gulaš, A. Nestrašil).
Tabulka pořadí:
Pořadí
Tým
Z
V
VP
PP
P
Skóre
Body
1.
Rusko
4
3
0
1
0
12:8
10
2.
Finsko
3
1
2
0
0
10:5
7
3.
Kanada
3
1
0
0
2
7:9
3
4.
Švédsko
3
1
0
0
2
4:6
3
5.
Česko
3
0
0
1
2
6:11
1
 Čtsa. ph., kc., audio, foto: zdroj www.ceskyhokej.cz