Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 16. 12. 2021

Disciplinární komise projednala tyto případy:
1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:
FORTUNA:LIGA
Pablo Juarez Gonzalez (SK Sigma Olomouc) – ČK po 2xŽK,
Petr Reinberk (1. FC Slovácko) – ČK,
Eduardo Gonzaga Mendes Santos (MFK Karviná) – ČK po 2xŽK.
2.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 3 soutěžní utkání hráči:
FORTUNA:LIGA
Tomáš Čvančara (FK Jablonec) – ČK.
3.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní (ligové) utkání hráčům za 4xŽK:
FORTUNA:LIGA
Jean – David Beauguel (FC Viktoria Plzeň),
Eduardo Gonzaga Mendes Santos (MFK Karviná).
4.Disciplinární komise uložila hráči Eduardu Gonzaga Mendes Santosovi z klubu MFK Karviná současně i trest peněžité pokuty ve výši 5 tisíc korun za neukázněné chování při odchodu z hrací plochy po vyloučení v utkání proti FC FASTAV Zlín.
5.Disciplinární komise potrestala p. Ladislava Mináře za nesportovní chování (vniknutí na hrací plochu a do prostor vymezených družstvům a delegovaným osobám) v utkání 17. kola F:L mezi SK Sigma Olomouc a SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 15 tisíc korun.
6.Disciplinární komise potrestala klub SK Sigma Olomouc za porušení povinností pořádajícího klubu (klub nezajistil, aby bylo neoprávněným osobám zamezeno ve vstupu na hrací plochu a do prostor vymezených družstvům a delegovaným osobám) v utkání 17. kola F:L proti SK Slavia Praha peněžitou pokutou ve výši 30 tisíc korun.
7.Disciplinární komise potrestala klub FC Slovan Liberec za porušení předpisů z Protokolu opatření LFA v souvislosti s COVID-19 v utkání 17. kola F:L proti FC Hradec Králové peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.
8.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti a poškození zařízení stadionu) v utkání 18. kola F:L proti FK Pardubice.
9.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Dynamo České Budějovice za porušení povinností pořadatele (výtržnosti fanoušků spočívající v použití pyrotechniky v bezprostřední blízkosti stadionu vedoucí k přerušení utkání) v utkání 18. kola F:L proti SK Sigma Olomouc.
10.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání 18. kola F:L proti FC Slovan Liberec.
11.Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve středu 22. 12. 2021 od 16 hodin v Praze.
Štěpán HanušŘeditel komunikace a PR, LFA.