David Trunda je novým generálním ředitelem FK Mladá Boleslav

Pětačtyřicetiletý sportovní manažer David Trunda se zkušenostmi z tuzemského i zahraničního sportovního prostředí je od prvního prosincového dne roku 2021 generálním ředitelem a členem představenstva FK Mladá Boleslav. Považuje ho za klub z obrovským potenciálem a s perspektivou rozvoje prvoligového týmu, který bude předvádět výborný fotbal.
Z rodného severomoravského Šternberka, za který hrál hokej, odešel na šest let do Švédska a tam zprvu pokračoval s hokejem v hráčské a následně i manažerské činnosti. Po návratu do Česka se podílel na pořádání prestižních golfových akcí (např. European Challenge Tour a PGA European Tour) a v roce 2015 nastoupil do pozice generálního ředitele fotbalové Slavie Praha. Od fotbalu se na tři roky vrátil k hokeji a pracoval ve vedení Komety Brno. V posledních dvou letech byl ředitelem tenisového klubu Sparta Praha, kde připravoval mimo jiné koncept rozvoje akademie, navíc se podílel na uspořádání několika prestižních světových turnajů organizace WTA. Domluví se osmi různými jazyky (česky, anglicky, německy, švédsky, norsky, dánsky, rusky a polsky), což nepovažuje za mimořádnost v porovnání s vlastním dědečkem, jenž mluvil dokonce jedenácti různými jazyky.
„Od svého působení v pražské Slavii sleduji FK Mladá Boleslav. S jeho prezidentem panem Dufkem jsem v kontaktu od konce působení v hokejové Kometě Brno. Potkávali jsme se často a bavili o tom, jak by se dal mladoboleslavský fotbalový klub rozvíjet,“ prozradil David Trunda. Několik posledních let zvažovaná spolupráce se stala skutečností od středy 1. prosince 2021. Převzal vedení a řízení celého klubu se záměrem rozvíjet sportovní i marketingové aktivity.
„Je důležité říct, že chceme vybudovat klub, který bude hráče vychovávat, rozvíjet a nabízet jim vzdělání, aby mladí fotbalisté, kteří sem přijdou, kvalitně trénovali pod vedením profesionálů od útlého dětství až po juniorskou kategorii s perspektivou přestupu do dospělého týmu a s vidinou zaměstnání po skončení hráčské kariéry. V Mladé Boleslavi jsou podmínky pro vytvoření sportovní akademie zcela jinak, než je obvyklé ve většině tuzemských klubů.“

Filozofie, s kterou David Trunda přichází pro nejbližší čtyřleté koncepční období rozvoje klubu, je podle jeho vlastních slov jednoduchá: „Vytvořit pro dnešní dobu důležitou funkční akademii, v níž děti budou mít možnost rozvíjet své dovednosti nejen ve fotbale, atletice, gymnastice, ale i ve vzdělávání se, zkrátka ve všem, co utváří mladého sportovce v charakterního člověka. Samozřejmě chci být součástí i toho, aby fotbalový prvoligový i juniorský tým dosáhly na co nejvyšší tuzemské příčky. S tím souvisí spolupráce s lidmi, se kterými se dlouhodobě znám, jako je třeba Jirka Plíšek, současný sportovní ředitel klubu i akademie,“ prohlásil David Trunda, jenž za nesmírně důležitou považuje komunikaci s představiteli hlavních partnerů klubu. „V Mladé Boleslavi jsou podmínky pro vytvoření sportovní akademie zcela jiné, než je obvyklé v tuzemských klubech. Je tady neskutečné zázemí v počtu kvalitních hřišť a tréninkových podmínek. A je tady synergie s hlavními partnery i městem. Čeká nás spousta společné práce, aby vše do sebe koncepčně zapadalo,“ dodal David Trunda.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace