Jachting: Dvě české dívky na mistrovství světa olympijské třídy ILCA 6 v Ománu

Alessia Palanti z pražského klubu YC CERE a Klára Himmelová z YC Nechranice vstoupí zítra, to je 1. prosince do bojů o titul v olympijské třídě ILCA 6.
Šampionát se koná v Ománu, v místě, kde 11. prosince začne mistrovství světa juniorů World Sailing, kde bude mít česká výprava silné zastoupení a v několika třídách medailové ambice.
2021 ILCA 6 (Radial) World Championship, Al Mussanah, Practice racing. Oman, 29 November – 6 December 2021 © Sander van der Borch / Lloyd Images / Oman Sail
„Dospělé“ mistrovství světa pojede třída ILCA 6 (dříve Laser Radial), která je pro ženy olympijská, od 1. do 6. prosince. V pondělí 29. 11. dívky absolvovaly měření lodí a v úterý na ně čeká tréninková rozjížďka. Ve středu se už pojede naostro.
„Je tady moc hezké počasí, ale fouká jen slabý vítr,“ říká Alessia Palanti, která stráví v Ománu skoro celý měsíc. Teprve osmnáctiletá juniorka pojede totiž i následující závod. „Je to moje první seniorské mistrovství světa, mám trošku strach, ale to zvládnu,“ věří.  „Vím, že v Česku sněžilo, sníh mi chybí, je tady strašné vedro. Už se těším na 18. prosince, kdy poletím s celým českým týmem do Čech, kde zůstanu i přes Vánoce,“ plánuje Alessia Palanti, než se zase vrátí domů do Itálie na jezero Garda, kde žije a trénuje.
2021 ILCA 6 (Radial) World Championship, Al Mussanah, Practice racing. Oman, 29 November – 6 December 2021 © Sander van der Borch / Lloyd Images / Oman Sail
Na startu bude 64 závodnic z 31 zemí světa včetně zlaté olympijské medailistky Anne-Marie Rindom z Dánska.
Více informací, výsledky a fotogalerie:
http://2021-radial.laser-worlds.com
Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu