Vedení FAČR a trenéři reprezentace se soustředí na baráž o postup na mistrovství světa

Praha, 26. listopadu 2021 – Vedení Fotbalové asociace České republiky v čele s předsedou Petrem Fouskem se tento týden sešlo s trenéry reprezentace, aby prodiskutovali vystoupení národního týmu v končícím roce. FAČR i reprezentace se nyní plně koncentrují na březnové play-off o postup na mistrovství světa 2022.
„Podrobné vyhodnocení působení reprezentace v kvalifikaci o postup na mistrovství světa bude na programu výkonného výboru,“ uvedl předseda FAČR Petr Fousek.
Smlouvy trenérů reprezentace pokrývají březnovou baráž a červnové zápasy v Lize národů, v případě postupu na světový šampionát se automaticky prodlouží až do konce konání mistrovství světa, které v listopadu a prosinci 2022 uspořádá Katar.
„Celá asociace se bude koncentrovat na to, aby reprezentace měla v březnových zápasech ty nejlepší podmínky a aby uspěla,“ zdůraznil předseda FAČR Petr Fousek.
Předseda asociace Petr Fousek, místopředseda Jiří Šidliák a generální sekretář Michal Valtr na neformální schůzce s trenérem Jaroslavem Šilhavým a jeho asistentem Jiřím Chytrým zhodnotili vystoupení reprezentace především v podzimní části sezony.
„Naší společnou ambicí musí být vždy postup na každý závěrečný turnaj, ať už mistrovství Evropy, nebo světa. V právě skončené kvalifikační skupině jsem proto chtěl usilovat minimálně o druhé místo, které mohlo v baráži zajistit umístění mezi nasazenými týmy. Ale i v této komplikovanější situaci je každopádně naším cílem postup,“ poznamenal Petr Fousek.
A trenér Jaroslav Šilhavý dodal: „Pro postup na mistrovství světa uděláme všechno. Zejména věřím, že budeme mít k dispozici všechny klíčové hráče, kteří nám na podzim často chyběli. Do baráže půjdeme s tím, že chceme po mnoha letech na světový šampionát postoupit.“
Asociace a reprezentace budou stejně jako doposud permanentně konzultovat veškeré přípravy směrem k březnovým zápasům.
Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české reprezentace
FAČR.