Vedení FAČR popřálo trenéru Šilhavému k nedávným narozeninám

Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek a generální sekretář asociace Michal Valtr pogratulovali trenérovi reprezentace Jaroslavu Šilhavému k jeho nedávným šedesátinám.
„Původně jsme měli všechno přichystané na den trenérových narozenin, tedy třetího listopadu. Kvůli Jardově nemoci jsme ovšem museli osobní gratulaci o něco odložit,“ vysvětlil předseda FAČR Petr Fousek.
„To nic nemění na tom, že chceme jménem celé asociace Jaroslavu Šilhavému popřát hlavně pevné zdraví, štěstí a co nejvíce splněných snů. Jedním takovým splněným snem by potěšil určitě i všechny české fotbalové fanoušky, kteří touží po postupu na mistrovství světa. Za celou svou trenérskou kariéru by si takový úspěch jednoznačně zasloužil. Myslím, že i on sám by postup považoval za důstojnou oslavu svého životního jubilea,“ dodal Petr Fousek.
Darem, který Jaroslav Šilhavý převzal, byla zajímavá koláž složená z fotografií jeho celé fotbalové kariéry. Od hráčských začátků v Plzni, přes tituly v Liberci či Slavii v roli kouče, až po trenérský vrchol u české reprezentace. Bylo na co vzpomínat, Šilhavý jako asistent trenéra Brücknera a Fousek ještě jako generální sekretář spolu absolvovali EURO 2004 i MS 2006.
„Kvůli nemoci jsem narozeniny nemohl oslavit tak, jak bych si přál, ale na druhou stranu já už na to tolik nejsem. Je milé, že si vedení FAČR vzpomnělo. Já si hlavně přeju, abych měl zdravou rodinu. A kdyby k tomu vyšel i ten postup na mistrovství světa, tak bych snad už ani ve víc doufat nemohl,“ poznamenal trenér Jaroslav Šilhavý.

Během hráčské kariéry byl Jaroslav Šilhavý spolehlivým obráncem a jeho 465 startů je dodnes rekordem české nejvyšší soutěže. Jako hráč nastupoval za Plzeň, Cheb, Slavii, Drnovice a Žižkov. Odehrál také čtyři zápasy za československou reprezentaci.
S trénováním začal plzeňský rodák krátce po ukončení hráčské kariéry jako asistent na Žižkově, stejnou funkci zastával i v reprezentaci pod Karlem Brücknerem a později pod Petrem Radou.
Jako hlavní kouč vedl sedm prvoligových celků, nejvydařenější byla angažmá v Liberci a ve Slavii, s nimiž získal mistrovské tituly (2011/2012 a 2016/2017). Od podzimu 2018 vede Šilhavý českou reprezentaci.
Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české reprezentace, Fotbalová asociace České republiky.