Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 25. 11. 2021

Disciplinární komise projednala tyto případy:
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
 • Lukáš Endl (FC Zbrojovka Brno) – ČK po 2xŽK,
 • Adam Tkadlec (MFK Chrudim) – ČK po 2xŽK,
 • Michal Zapletal (1. SK Prostějov) – ČK po 2xŽK,
 • Jakub Urbanec (1. SK Prostějov) – ČK.
 1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní (ligové) utkání hráčům za 4xŽK:
FORTUNA:LIGA
 • Jiří Fleišman (FC Baník Ostrava),
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
 • Kristian Zbrožek (FK Varnsdorf),
 • Matěj Helebrand (Slezský FC Opava).
 1. Disciplinární komise potrestala klub AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí ke zdržení navázání hry) v utkání 14. kola F:L proti FK Teplice peněžitou pokutou ve výši 40 tisíc korun.
 2. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání a vniknutí diváků na hrací plochu) v utkání 15. kola F:L proti 1. FC Slovácko.
 3. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1. FC Slovácko za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky a nezamezení vstupu neoprávněných osob na hrací plochu) v utkání 15. kola F:L proti AC Sparta Praha.
 4. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Dynamo České Budějovice za nesportovní chování fanoušků (vhazování předmětů na hrací plochu, výtržnosti fanoušků a poškození zařízení stadionu) v utkání 15. kola F:L proti Bohemians Praha 1905.
 5. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání, výtržnosti fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání 15. kola F:L proti FC Viktoria Plzeň.
 6. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC FASTAV Zlín za nesportovní chování fanoušků (výtržnosti fanoušků) v utkání 15. kola F:L proti FK Mladá Boleslav.
 7. Příští zasedání DK LFA se uskuteční ve čtvrtek 2. 12. 2021 od 14 hodin v Praze.
Štěpán Hanuš
Ředitel komunikace a PR
LFA.