Česká reprezentace se dozví soupeře pro play-off o postup na MS

Praha, 25. listopadu 2021 – Česká fotbalová reprezentace se v pátek odpoledne dozví soupeře
pro play-off o postup na mistrovství světa 2022. Národní tým narazí v březnovém semifinále na Itálii, Portugalsko, Rusko, Skotsko, Švédsko, nebo Wales. Rozhodne o tom los v Curychu.
Los proběhne v pátek 26. listopadu od 17 hodin v sídle FIFA v Curychu. Přímý přenos nabídne ČT sport, případně mohou fanoušci sledovat stream na internetových stránkách Světové fotbalové federace.
„Přáli bychom si soupeře, přes kterého postoupíme do dalšího kola, tedy do finále, a pak i dál
na mistrovství světa do Kataru,“
uvedl trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý.
Los rozdělí účastníky play-off do tří skupin, v nichž na sebe v semifinále narazí vždy nasazený
a nenasazený tým. Vítězové se následně utkají ve finále. Na světový šampionát se tak z dvanácti mužstev dostanou jen tři.
Nasazené týmy: Itálie, Portugalsko, Rusko, Skotsko, Švédsko, Wales.
Nenasazené týmy: Rakousko, Česko, Severní Makedonie, Polsko, Turecko, Ukrajina.
„Favority určitě budou Itálie a Portugalsko. Ale sami víme, že teď už si vybírat nemůžeme, a nejde říct, že některý z těch možných soupeřů je slabý. Uvidíme, koho nám los přiřkne, a následně se musíme co nejlépe připravit,“ okomentoval trenér Jaroslav Šilhavý okruh možných soupeřů.
Semifinále se budou hrát ve čtvrtek 24. března 2022 na hřištích nasazených týmů. Česko tak určitě nastoupí venku. O dějištích finálových duelů, které budou na programu v úterý 29. března, rozhodne los. Hraje se pouze na jeden zápas, nikoliv obvyklým pohárovým způsobem doma/venku.
Česká reprezentace hrála v samostatné historii na mistrovství světa pouze v roce 2006. Alespoň
do baráže postoupila poprvé po šestnácti letech.
Šampionát bude příští rok v listopadu a prosinci hostit Katar. Evropa na vrcholný turnaj vyšle třináct zástupců – deset vítězů kvalifikačních skupin a právě tři týmy z březnového play-off.
Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české reprezentace, Fotbalová asociace České republiky.