FAČR přivítala na oficiální návštěvě vedení Slovenského futbalového zväzu

Předseda Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik a generální sekretář SFZ Peter Palenčík absolvovali ve středu 24. listopadu oficiální návštěvu sídla FAČR. Za hostitele přijali v sídle českého fotbalu na Strahově slovenskou delegaci předseda FAČR Petr Fousek s generálním sekretářem Michalem Valtrem a společně obě strany diskutovaly celou řadu důležitých témat.
„Jsem moc rád, že k tomuto setkání nového vedení FAČR s našimi slovenskými protějšky došlo, vždyť i osobně se známe dlouho. Přeci jenom nás pojí společná a úspěšná fotbalová historie v rámci výborných vztahů, které byly po rozdělení obou států vždy vysoce nadstandartní. V tomto trendu chceme rozhodně pokračovat a koordinovat tak některé společné kroky v otázce rozvoje fotbalu i naší fotbalové politiky,“ řekl předseda FAČR Petr Fousek.
Na společném jednání došlo například na témata společného postupu v rámci středoevropské skupiny fotbalových asociací (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko, Švýcarsko, Německo, Lichtenštejnsko), případné kandidatury SFZ na pořádání ME hráčů do 21 let v následujícím období a českých zkušeností z tohoto typu ME v roce 2015 nebo společného postupu obou subjektů v rámci jejich snahy o pořadatelství finále Evropské konferenční ligy v roce 2023 nebo 2024.

Součástí programu vedoucích zástupců obou fotbalových asociací byl také společný pracovní oběd v centru Prahy, kde setkání pokračovalo v neformálnějších duchu.
„Se svým protějškem na slovenském svazu Peterem Palenčíkem jsme dlouhá léta spolupracovali v rámci UEFA, a tak jsem rád, že jsme i v osobní rovině mohli diskutovat témata spolupráce obou stran v celé řadě dalších oblastí. Ať již jde o přátelská utkání všech našich reprezentačních výběrů, výměnu odborníků z obou asociací a podobně,“ dodává další společná témata setkání generální sekretář FAČR Michal Valtr.
Obě strany budou pokračovat v úzkém dialogu i nadále, v příštím roce by vedení FAČR mělo navštívit sídlo SFZ v Bratislavě.
MgA. Michal Jurman
Ředitel komunikace FAČR