Soupeři, kterého jasně přehráli, dali pouze jeden gól

Boleslavští nejtěsnějším rozdílem vyhráli utkání, v němž měli většinu času herní převahu, chvílemi až drtivou, ale z mnoha šancí se prosadil pouze Škoda, pro kterého to byl jubilejní 100. gól v české lize. Zlínští vyrovnali hru na pár minut uprostřed prvního poločasu a potom v závěru utkání při riskantní snaze po vyrovnání.
V úvodu utkání měla Boleslav herní převahu, ale na skóre se to neprojevilo. První nadějný útok už ve 2. minutě po Matějovského kolmici skončil Hlavatého ofsajdem. O dvě minuty později Matějovský obloučkem za soupeřovu obranu hledal opět Hlavatého, ale toho zlínští beci do koncovky nepustili. V 7. minutě po Matějovského chytré přihrávce a Hlavatého přiťuknutí Ewerton z pár kroků neprostřelil gólmana Rakovana a dorážku Škody obránci srazili do rohu. V 11. minutě Matějovský vyslal do šance Skaláka, kterého ze střelecké pozice vytlačil stoper Procházka. Na konci úvodní čtvrthodinky se Zlínští poprvé dostali k boleslavské brance a Procházkův přetažený centr Karafiát uklidil na roh. V 15. minutě Tkáčovu střelu Šeda chytil. V 16. minutě Dramého zastavil Suchý za cenu rohu.
Ve 25. minutě čtvrtý boleslavský roh rozehrál Ewerton a z malého vápna se přesnou hlavičkou trefil k levé tyči Škoda, na kterého zlínská defenzíva fatálně zapomněla – 1:0.
Ve 28. minutě zlínský postupný útok zakončil Dramé přízemní ranou, s níž si Šeda snadno poradil. Ve 34. minutě ostrý Dramého centr Šeda vyrazil jen k Poznarovi a jeho střelecký pokus z necelých patnácti metrů zablokovala trojice obětavě bránících boleslavských hráčů. Kolem 38. minuty Skalák prováhal dvě šance k zakončení, vždy po Ewertonových přihrávkách. Ve 41. minutě Ewertonův ostrý centr Skalák šikovně sklepával k bližší tyči, kde však byl gólman Rakovan včas. V poslední poločasové minutě Hlavatý uvolnil Skaláka, který od koncové lajny přihrál před branku, ale Douděrou doražený míč do zlínské sítě rozhodčí Zelinka za gól neuznal kvůli ofsajdu.
Druhý poločas začal zlínským rohem, který hlavou odvrátil vzorně bránící Škoda a Boleslavští vyrazili do brejku, v němž však přečíslení protivníkovy obrany nevyužili, neboť Preisler ukvapeně vystřelil z necelých dvaceti metrů, což Rakovan snadno zvládl. Ve 48. minutě Hlavatý utekl soupeřově obraně a když od koncové čáry přihrál před branku, tak Ewerton branku netrefil. O minutu později Ewerton školácky ztratil míč na vlastní polovině hřiště a zlínský protiútok zakončil Poznar prostřelením boleslavského brankáře, naštěstí rozhodčí Zelinka po konzultaci s VARem gól kvůli ofsajdu neuznal.
FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín (15.kolo) 1:0
Se završením hodiny hry se oba týmy střídaly v útočení bez koncovky, hra se přelévala od jedné šestnáctky ke druhé a skóre se neměnilo, pouze vzrůstala statistika boleslavských rohových kopů (konečný účet pak byl 12:5). Velmi nebezpečnou Poznarovu střelu brankář Šeda včasným zákrokem vytlačil od levé tyče mimo brankovou konstrukci. V příštích minutách se Hlavatý ve zlínském vápně marně probíjel přes dva protihráče a při další boleslavské akci Ewertonova slibná přihrávka nenašla před brankou spoluhráče. V 64. minutě Tkáčova bomba těsně přeletěla boleslavskou branku. V 71. minutě Boleslavští předvadli další marné dobývání soupeřovy branky, neprosadil se Škoda a po jeho přihrávce ani Ladra, jehož pokus zablokovali zlínští beci. O dvě minuty později se po Douděrově pasu L. Mašek neprosadil přes zkušeného stopera Procházku.
Pět minut před koncem Ladra kopal dva rohy v jedné minutě, bohužel pro Boleslav bez gólového završení. V 88. minutě Nečasův trestný kop od levé lajny Cedidla hlavičkoval do Šedových rukavic. Na druhé straně hřiště Matějovský rozehrál trestňák po zemi na Juráska, jehož střela bez přípravy zlínskou branku minula. Rozhodčí Zelinka nastavil tři minuty a ve druhé z nich nařídil přísný trestný kop z hranice boleslavské šestnáctky po teatrálním pádu Fantiše v souboji o míč s Matějovským, Poznar však vysoko přestřelil hráčskou zeď i Šedovu branku.
FK Mladá Boleslav – FC Fastav Zlín 1:0 (1:0)
Gól: 25. Škoda. Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Mikeska. ŽK: Smrž, Matějovský, Douděra – Tchanturishvili. Diváků: 2022
Mladá Boleslav: Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler – Matějovský, Smrž – Skalák (63. Ladra), Hlavatý (63. L. Mašek), Ewerton (77. Jurásek) – Škoda (84. Fila).
Fastav Zlín: Rakovan – Cedidla, Vraštil, Procházka, Matejov (81 Hrdlička) – Conde – Drame (86. Simerský), Tkáč (81. Nečas), Janetzký (70. Fantiš), Tchanturishvili (70. Hlinka) – Poznar.