Krutý týden našeho hokeje zmírnily jen ženy

Byla to smutná podívaná pro  fanoušky, kteří sledovali  zápasy českého reprezentačního mužstva  v Karjala Cupu .A nejen  v tomto turnaji, ale i v zápasech všech mládežnických kategorií samý nezdar. Prestiž našeho hokeje  zachraňovalo jen družstvo žen, které si vybojovalo postup na zimní olympijské hry.
Už po mnoho let  zaostáváme za zámořským hokejem, ale stále  se prohlubuje rozdíl ve srovnání s evropskými mužstvy. Zaostáváme za kvalitou ruského, švédského, finského  hokeje  a že bychom  převyšovali Švýcary. Dány nebo i Němce se nedá říci. Jen si připomeňme v kolika zápasech českého týmu  ve vrcholných soutěžích mu zkomplikovali situaci Švýcaři a Dánové.
A vrcholem všeho byla prohra našich hokejistů v posledním zápase Karjala Cupu s ruským týmem, který tvořili junioři. Že jsme prohráli na severu Evropy všechny tři zápasy, dvakrát se čtyřmi inkasovanými góly a s mladými Rusy dokonce s pěti a góly, nezavinili jen brankáři a  obránci, ale nedůsledně bránící útočníci. Místo, aby odčinili chyby  při bránění střílením gólů protivníkům, tak mnohokrát v dobrých šancích selhali.
Soupeři našim hráčům dávali lekci v úspěšnosti střelby. Nejmarkantnější to byla v utkání s Finy. Jim v první třetině stačily tři střely ke třem gólům! To  byla lekce v produktivitě. Naši  hráči stříleli hodně, ale  nemožně.  Z 96 střel v utkáních se Švédy, Finy a Rusy jen pět skončilo v síti.  Bývalý kanonýr Milan Nový se nestačil divit, jak dlouho trvá útočníkům příprava, chybí překvapivost a rychlost  střelby. Hodně střel skončilo na tělech soupeřů nebo si s nimi snadno poradili brankáři.

Poslední místo v zahajovacím turnaji Euro Hockey Tour neberme jako tragédii, neboť na Karjala Cupu i s mnohem lepšími hráči jsme nikdy ve Finsku neměli nejlepší výsledky, ale jako vážné varování  v sezóně, která vyvrcholí   olympijským turnajem. Z týmu, který nyní propadl, bychom nemohli doporučit s přimhouřením oka na turnaj sotva dva hráče.
Výsledky zápasů:
Středa 10. listopadu 2021
Švédsko – Česko 4:1
Branka ČR: 58. F. Chlapík (D. Sklenička).
Čtvrtek 11. listopadu 2021
Rusko – Finsko 0:3
Sobota 13. listopadu 2021
Švédsko – Rusko 4:2
Finsko – Česko 4:2
Branky ČR: 27. Kodýtek (O. Najman, D. Sklenička), 39. Blümel (Michael Špaček)
Neděle 14. listopadu 2021
Česko – Rusko 2:5
Branky ČR: 40. M. Stránský (F. Chlapík, Řepík), 50. D. Kaše (Flek).
Finsko – Švédsko 1:3
Tabulka s konečným pořadím
Pořadí Tým    Z         V         VP       PP       P          Skóre  Body
1.Švédsko      3           3          0          0          0          11:4     9
2.Finsko          3          2          0          0          1          8:5       6
3.Rusko          3          1          0          0          2          7:9       3
4.Česko           3          0          0          0          3          5:13     0
ČTSA, ph, foto: www.ceskyhokej.cz