Reprezentaci v nadcházejících zápasech povede místo trenéra Šilhavého jeho asistent Chytrý

Praha, 8. listopadu 2021 – Česká fotbalová reprezentace se v zápasech proti Kuvajtu (11. listopadu v Olomouci) a Estonsku (16. listopadu v Praze) bude muset obejít bez hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého. Ten měl před začátkem srazu pozitivní test na COVID-19. Po dohodě s vedením FAČR povede mužstvo během listopadového dvojzápasu asistent Jiří Chytrý.
„Je zapotřebí zdůraznit, že trenér Jaroslav Šilhavý se v posledních dvanácti dnech nepotkal s žádným jiným členem reprezentace. Abychom předešli jakýmkoliv spekulacím, tak musíme dodat také to, že je očkovaný. Bohužel, navzdory všem opatřením se v dnešní době nakažení zcela vyhnout nelze. Jarda bude se zbytkem trenérského štábu intenzivně komunikovat na dálku,“ uvedl manažer reprezentace Libor Sionko.
Tým v nadcházejících dvou zápasech povede Šilhavého asistent Jiří Chytrý, který už tuto roli zažil loni v zápase Ligy národů ve Skotsku. Domluvila se na tom vedení Fotbalové asociace České republiky
a národního týmu.
„Pro nás je to samozřejmě komplikace, ale i na tuto variantu jsme byli připravení. Loni ve Skotsku jsme si to vyzkoušeli, s Jardou budeme v častém kontaktu a budeme všechno probírat. Věřím, že oba zápasy zvládneme úspěšně,“ poznamenal Jiří Chytrý.
První trénink povede Jiří Chytrý už v pondělí v Praze, kde se reprezentace začne na obě utkání připravovat. Do Olomouce vyrazí národní tým ve středu.
Libor Sionko Manažer české reprezentace:
Petr Šedivý
Tiskový mluvčí české reprezentace, FAČR,