Brankář Lukeš poprvé v reprezentaci

Naše hokejisty už příští středu 10. listopadu čeká první střetnutí  v novém ročníku Euro Hockey Tour. Ve švédském Linköpingu se v úvodu Karjala Cupu střetnou se Švédy. Další dvě utkání sehrají ve Finsku, proti domácímu týmu a Rusku.
V 25 členné nominaci je jediným nováčkem brankář Lukeš z hradeckého Montfieldu. A téměř po dvou letech fanoušci uvidí v reprezentačním mužstvu proslulého kanonýra Gulaše, který po přestupu z Plzně do Č. Budějovic opět  střílí hodě branek. V 19 zápasech extraligy nastřílel 10 golů a patří mezi pět nejlepších střelců.
Zajímavostí je, že až na Jiříčka  je dalších sedm  obránců ze zahraničních soutěž Zato mezi 14  nominovanými útočníky jsou jen čtyři  „cizinci“, Jašek, Smejkal, Stránský a Špaček – hrající ve Finsku, Švýcarsku a Švédsku.
Nominováni byli: brankáři Kváča (Liberec), Svoboda  Plzeň (Plzeň) a Lukeš  (Hradec),  obránci   Jiříček (Plzeň), Jeřábek (Spartak Moskva), Klok (Nižněkamensk),  Mašín (Ilves Tampere),  Pyrochta,  (Lappeeranta), Ščotka (Jyväskyla), Sklenička ( Jokerit Helsinky) a Zábranský ( Jukerit Mikkeli), útočníci   Chlapík, Kaše, a Řepík, ( všichni Sparta),  Kousal, Najman (Mladá Boleslav), Blümel (Pardubice), Flek (Karlovy Vary),  Gulaš (České Budějovice),  Kodýtek (Plzeň),  Jašek, Smejkal (Lahti), Stránský (Davos) a Špaček (Frölunda).
Není vyloučeno, že na turnaj neodcestuje generální manažer Petr  Nedvěd. Laboruje se zraněným kolenem a bude muset jít na operaci.
ČTSA, ph, kc, audio