Těsné prohry pražských „S“ a remíza Jablonce!

Ve čtvrtečním třetím kole evropských pohárů z našich týmů nejvíc zaujal napínavý zápas Sparty s Lyonem na Letné, v němž po slibném úvodu s vedením 2:0 nakonec podlehla  3:4.
V Konferenční lize přišel o vítězství Jablonec v  poslední  minutě s dánským Randers a musel se spokojit s remízou 2:2 a Slavia v Izraelské Haifě po krajně neproduktivní hře podlehla  domácímu Maccabi 0:1.
Haraslín držel krok s lyonskými hvězdami!
Jestli něco Sparta při přestupech udělala  výborně, tak to bylo získání slovenského, reprezentanta Haraslína z italského Sassuolo., zatím na hostování. Hráč, který rozhodl derby proti Slavii byl hybnou pákou letenského týmu. Jeho dva góly v prvních dvaceti minutách však nezatřásly tak silným celkem jakým je Lyon a jeho hvězdy Ekambi. Aouar a Paquela svými góly přivodili zvrat.
Sparťané ani za nepříznivého stavu 2:4 nesložili zbraně a po krásné hlavičce  uzdraveného Krejčího mladšího, usilovali o vyrovnání.  Remízu by si bývali zasloužili a vlastně mohla být, kdyby před čtvrtým gólem  nekompromisně  zasáhl obránce Hancko proti Ekambimu.
Lyon byl třetím francouzským týmem proti kterému nastoupila Sparta v průběhu roku. A bezesporu si v tomto duelu vedla, ve srovnání s předchozími čtyřmi zápasy, nejlépe.
Trenér Pavel Vrba, Ondřej Čelůstka po utkání:
Trenér: Peter Bosz:
Karl Toko Ekambi:
AC Sparta Praha – Olympique Lyon 3:4 (2:1)
Góly: 4. a 19. Haraslín, 90.+6 LK37 – 42. Ekambi a 88. Ekambi, 53. Aouar, 67. Paquetá. ŽK: Haraslín, Pavelka – Henrique, Gusto, Boateng, Ekambi, Dubois, Paquetá, Mendes. ČK: 74. Gusto. Rozhodčí: Jug – Žunič, Vukan (vš. Slovinsko). Diváci: 12 427.
Sparta: Nita – Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko – Pešek (84. Polidar), Pavelka (84. Karabec), Sáček (73. LK37), Hložek, Haraslín – Minčev (63. Dočkal). Trenér: Vrba.
Lyon: Lopes – Gusto, Denayer, Boateng (69. Diomande), Henrique (46. Emerson) – Guimaraes, Aouar (90.+4 Caqueret), Mendes – Shaqiri (75. Dubois), Kadewere (46 Paquetá), Toko Ekambi. Trenér: Bozs.
Opět špatná vizitka Slavie!
Letos v evropských soutěžích na hřištích soupeřů hrají slávisté špatně. Po prohrách v Budapešti, ve Varšavě a v Rotterdamu prohráli i s mistrem Izraele Maccabi Haifa. Na gól Donya z 24. minuty nebyla schopna  v dalším průběhu hry odpovědět, ačkoliv už krátce  poté promarnil  Kuchta  „tutovku“.  Z několika kroků před brankářem Cohenem netrefil  branku. A zejména po přestávce, kdy měli slávisté značnou územní převahu a hodně se hrálo před pokutovým územím domácích, se nenašel nekompromisní střelec. Se střelami, které šly mezi tři tyče, si Cohen bez problémů poradil, snad jen rána Samka z dvaceti metrů, kterou vyrazil na roh, ho přivedla  z klidu.
Izraelský tým vsadil především na obranu a z ní několikrát překvapil Pražany brejky, z nichž Donychovi zabránila ve skórování tyč a proniknuvšího Davida  zastavil včas vyběhnuvší gólman Kolář.
Maccabi Haifa – SK Slavia Praha  1:0 (1:0)
Branky: 24. Donyoh. Rozhodčí: Farkas – Szert, Szalai. ŽK: Goldberg, Tawatha, Cohen, Menachem – Bah, Samek.
Maccabi Haifa: Cohen – Meir, Planić, Goldberg, Tawatha (62. Menachem) – Jaber (84. Gershon), José Rodríguez, Mohamed – Atzili (70. Sahar), Donyoh (71. Chery), David (62. Haziza).
Slavia Praha: Kolář – Bah, Ousou, Kačaraba, Oscar – Traoré, Stanciu (67. Lingr) – Olayinka, Schranz (76. Ekpai), Plavšić (46. Samek) – Kuchta (67. Krmenčík). Trenér: Trpišovský.
Nešťastná  90. minuta!
Jablonečtí fotbalisté v Konferenční lize  hrají lépe než v lize a ve čtvrtek večer chybělo je málo, aby podruhé vyhráli. Bohužel  v 90. minutě  po centru do pokutového území domácích   padl míč na ruku skákajícího Kubisty a Dánové  z penalty vyrovnali.  Proměnil ji Aghajev, který byl  střelcem i první branky. A také  tým Jablonce, měl jediného kanonýrka, dvoubrankového Čvančaru, nejlepšího hráče utkání.
Randers FC – FK Jablonec 2:2 (1:1)
Branky: 36. Odey, 90. Odey (z penalty)  – 35. Čvančara, 53. Čvančara.
Randers: Carlgren – Kopplin, Piesinger, Marxen (77. Graves), Bundgaard (46. Kallesoe) – Kehinde, Hammershoj, Johnsen (83. Egho), Tibbling (61. Ankersen) – Odey, Brock-Madsen (61. Onovo). Trenér: Thomasberg.
Jablonec: Hanuš – Holík, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (73. Malinský), Považanec, Pilař (77. Vaníček) – Čvančara (59. Nešpor) – Doležal (77. Hübschman). Trenér: Rada.