Na Jágra přišlo 14 tisíc diváků!

Kladenští hokejisté prolomili  v Tipsport extralize sérii pěti porážek a v pražské O2 aréně si  nečekaně vyšlápli na Spartu. Po napínavém závěru třetí třetiny, kdy během dvou minut srovnali hosté skóre na 3:3 rozhodl  po prodloužení  v penaltovém rozstřelu Filip o jejich vítězství 4:3.
V napínavém zápase  sehráli  významnou roli nejstarší borci. Plekanec po dvou asistencích vstřelil v 60. minutě ve spolupráci s Jágrem vyrovnávací gól. Do haly přišlo 14 126 diváků, což je rekordní návštěva této sezóny. Inu, Jágr pořád táhne, fanoušek je zvědavý co tento nezlomný, bezmála padesátiletý borec, ještě na ledě dokáže.

Výsledkem 4:3 skončily ještě dva zápasy 14. kola. Tímto poměrem  České Budějovice zdolaly ve vyprodané hale s 6 421 diváky Hradec Králové a Litvínov v závěru utkání,po dvou gólech  karlovarských útočníků  Koblasy a Kulicha,uhájili těsné vítězství.
V  posledním kole první čtvrtiny extraligy, kromě vítězství Kladna, překvapilo hladké vítězství Třince 5:0  nad Mladou Boleslaví. Také brněnská Kometa si poměrně přesvědčivě poradila s Olomoucí 4:1 a především proto, že až na jednu výjimku, udržela na uzdě Krejčího řadu.
Jediný gól padl v Ostravě, kde fotbalovým výsledkem Vítkovice v  prodloužení  gólem  Fridricha porazily stále nevýrazný Liberec. Velké ovace sklidil vítkovický útočník  Lukáš Krenželok, který v extralize  odehrál 1000 utkání. Zařadil se k 20 borcům, kteří tuto  metu překonali. Je mezi nimi i ředitel extraligy Josef Řezníček, který má na kontě 1035 zápasů. Rekordních 1250 utkání  bývalého obránce Slavie Petra Kadlece může brzy překonat litvínovská legenda, útočník Viktor Hübl, který v nedělním zápase odehrál už 1234 zápas.