Po dramatickém průběhu a parádních gólech zasloužené vítězství!

V chladném počasí fotbal v neutuchajícím tempu korunovali boleslavští fotbalisté čtyřmi góly, z nichž dva v podání Ewertona a Fily byly efektním vyvrcholením ofenzivních akcí a dva jistě provedenými standardními kopy.
V prvním poločase od úvodního hvizdu předváděli hráči obou týmů svižný fotbal s gólovými šancemi na obou stranách. Dvouminutový tlak Bohemians skončil nepřesnou Köstlovou střelou, Vzápětí na druhé straně se neúspěšně tlačil do koncovky Škoda. První vršovický roh v 6. minutě Boleslavští přežili se štěstím a o minutu později Hronkovu ránu z úhlu Šeda vyrazil. V 8. minutě ukvapeně a nepřesně střílel Ladra. Ve 13. minutě vršovický Chramosta obral o míč Šimka, přihrál na hranici vápna Hronkovi a ten jen o pár centimetrů přestřelil Šedovu branku.
V 17. minutě druhý roh Bohemians rozehrál Květ, po nepovedené Köstlově hlavičce Koubek u pravé tyče přehodil váhajícího Šedu, kterého na brankové lajně zdařile zaskočil Suchý a rázným odkopem zabránil jistému gólu. O čtyři minuty později byli Bohemians opět blízko skórování, když po Suchého malé domů brankář Šeda špatně zkrotil míč, ke kterému se málem dostal Chramosta. Naštěstí byl nedostatečně důrazný a Šedovi se povedlo na druhý pokus míč odehrát mimo boleslavskou šestnáctku.
Ve 29. minutě Šeda jistě lapil Květovu ránu z dvaceti metrů. Ve 31. minutě po Matějovským rozehraném trestňáku a Ewertonově hlavičce se Bohemians ubránili se štěstím. Ve 33. minutě středem hřiště Suchému pláchnul Chramosta, proti kterému až před vápno vyběhl Šeda a špičkou kopačky vystihl protivníkovo zakončení a zmařil tak obrovskou vršovickou šanci.  V příští minutě po Douděrově přihrávce Škoda z malého vápna netrefil branku a po jeho tečované střele kopali Boleslavští svůj první roh, ale bez efektu. Ve 44. minutě po Matějovského kolmici Douděra zprava přihrál do soupeřova brankoviště Ladrovi a ten z jednoho metru přestřelil vršovickou branku, on sám ani diváci na tribunách nechápali, jak se mu povedlo zazdít tuto největší boleslavskou šanci první půle. Navzdory spousty střeleckých příležitostí skončilo první dějství bez vstřeleného gólu.
Ve druhém poločase tempo z prvního neochablo, dokonce v některých fázích a především v závěrečných minutách ho aktéři ještě vystupňovali. Po křížném Karafiátově pasu Douděra volejem rozvlnil boční síť za levou tyčkou branky Bohemians. Juráskův centr Bačkovský chytil. Trestný kop Bohemians boleslavská defenzíva ubránila. V 55. minutě Matějovský přihrál Douděrovi, ten okamžitě centroval a Ewerton hlavičkoval nad Bačkovského branku. Bohemians bez újmy přežili dva Ladrovy centry, Ewertonův nepovedený trestňák i Suchého volej po Hlavatého přihrávce po předchozím Bačkovským vyboxovaném Juráskově rohu. Ve chvíli, kdy boleslavský úspěch visel ve vzduchu, udeřili Bohemians.
V 61. minutě Keita u rohového praporku obehrál Douděru a Matějovského, načež přízemní centr z levé strany Puškáč, jenž byl na hřišti pouhé dvě minuty, z pár kroků doklepnul do odkryté branky – 0:1.
Boleslavští se nenechali zaskočit a zanedlouho nepříznivé skóre srovnali. V 65. minutě Hlavatý přihrál ze středu na pravou stranu Douděrovi a po jeho přízemním centru Ewerton bez přípravy zamířil přesně k pravé tyči – 1:1.
Boleslavští ve zbývajícím čase šli důrazně za třemi body. V 67. minutě Škodovu přesnou ránu Bačkovský zázračně vytlačil od pravé tyče na roh, kterému se Bohemians ubránili. V 71. minutě byl Škoda opět blízko gólovému zakončení, ale na Douděrův centr před odkrytou brankou nedosáhl. V 76. minutě byl na hranici vršovické šestnáctky beztrestně podražený Fila, k míči se dostal Matějovský, ale jeho technickým pokusem se Bačkovský nenechal zaskočit.
V 79. minutě Jurásek trestným kopem z necelých dvaceti metrů parádně přes hráčskou zeď trefil levý horní růžek branky Bohemians – 2:1.
Boleslavské aktivitě čelili Bohemians zákroky odměňovanými žlutými kartami a tím pádem čelili narůstajícímu počtu standardních situací. Vršovičtí se na dostřel Šedovy branky dostávali už jen ojediněle.
V 89. minutě Douděrovu přihrávku si na hranici soupeřovy šestnáctky zpracoval Fila a po pár krocích levačkou nechytatelně skóroval – 3:1.
Třetím gólem bylo o třech bodech pro Boleslav rozhodnuto, ale střelecký účet ještě nebyl uzavřený. Rozhodčí nastavil utkání o čtyři minuty a v nich Boleslavští ještě jeden gól přidali.
Šestý boleslavský roh rozehrál Matějovský přetaženým centrem, který si na kraji vápna zpracoval Skalák, soupeř jej podrazil, ale sudí Batík penaltu nařídil až po konzultaci s VARem. Jistým pokutovým kopem Skalák boleslavskou výhru završil – 4:1.
FK Mladá Boleslav – Bohemians Praha 1905 4:1 (0:0)
Góly: 65. Ewerton, 79. Jurásek, 89. Fila, 90. Skalák (z pokutového kopu) – 61. Puškáč. Rozhodčí: Batík – Kříž, Dohnálek. ŽK: Hlavatý, Dancák – Dostál, Koubek, Jindřišek, Levin, Köstl. Diváků: 2429
Mladá Boleslav: Šeda – Suchý, Šimek (30. Dancák), Karafiát – Douděra, Matějovský, Hlavatý (66. Skalák), Jurásek – Ladra (66. Fila), Škoda (87. Stránský), Ewerton (87. Smrž). Trenér: Jarolím.
Bohemians Praha 1905: Bačkovský – Köstl, Jindřišek (84. Bederka), Krch – Dostál, Levin, Hronek (84. Vala), Koubek (59. Novák), Květ – Keita (75. Ugwu), Chramosta (59. Puškáč). Trenér: Klusáček.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace