Česko porazilo opět Bělorusko!

Fotbalisté Česka splnili svoje rozhodnutí a v ruské Kazani na neutrální půdě, bez diváků, porazili v kvalifikačním zápase o postup na světový šampionát Bělorusko 2:0. Autory gólů byl Patrik Schick a Adam Hložek.
 Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval do základní sestavy do obrany, dva nováčky Davida Zimu a Tomáše Wiesnera. Do zálohy Michala Sadílka, Matěje Vydru, zároveň se Adam Hložek posunul na podhrotoví post. Na lavičce náhradníků byly oproti utkání s Walesem, obránci Filip Novák, Tomáš Kalas a středopolař Alex Král. Akorát scházel do zálohy Antonín Barák, který do Kazaně nejel, z důvodu disciplinárního trestu za dvě žluté karty.
Hned v úvodu zápasu, třetí minutě, se dostal do gólové šance Hložek, jeho umístněnou střelu z hranice velkého vápna, poslal záložník Klimovich na roh.
Češi byly v následujících minutách velice aktivnější mužstvem, zejména rychlou kombinací, držením míče, ale ve finálním zakončení se střelecky neprosadili. Většinu střel, domácí fotbalisté odvrátili do bezpečí, nebo je vychytal brankář Pavlyuchenko.
Přesto se ve 12. minutě český tým poprvé radoval, kdy Michal Sadílek našel po centru z levé strany za obranou Schicka, který tečovaným míčem, z malého vápna nedal domácímu gólmanu žádnou šanci 0:1.
Následně mohl zvýšit na rozdíl dvou gólů Vydra, který po ideální přihrávce Sadílka mezi dva obránce a nikým neatakován se dostal do šance, jenže jeho střela podél vyběhnuvšího brankáře skončila vysoko nad brankou. 29. minuta další šance, po výborné kombinaci českého týmu, po které se snažil z hranice velkého vápna Schick skórovat, ale jeho střelu, domácí brankář vyrazil na roh.
Hned v úvodu druhého poločasu se dostal do vyložené šance Jakub Pešek, který se uvolnil za obranu, jeho následná střela z blízka, těsně minula pravou tyč branky.
V 53. minutě po rychlém přesunutí míče za polovinu hřiště, poslal Sadílek, přesnou přihrávkou Schicka do samostatného úniku, ten se  snažil, ale lobovaným míčem přes brankáře, netrefil prázdnou branku.
V 65. Minutě se český výběr dočkal druhé branky. Po rychlém brejku Schicka po pravé straně, našel přihrávkou v pokutovém území Hložka, který umístěnou střelou z levé strany vápna pod břevno, navýšil vedení na 0:2. Zároveň si připsal první reprezentační gól v kariéře.
V závěru zápasu zahrozili několikrát Bělorusové, když po chybné přihrávce v české obraně, se snažil z levé strany vápna snížit, skóre Pechenin, ale obránce Wiesner jeho pokus, skončil mimo branku.
Český tým tak porazil opět Bělorusko, tentokrát podruhé v rámci kvalifikace o postup na světový šampionát 2:0. V listopadu se český národní tým, střetne doma v posledním zápase světové kvalifikace s Estonskem. Pravděpodobně to bude rozhodující utkání o druhé postupové místo ve skupině E.
Trenér: Jaroslav Šilhavý, Patrik Schick, Adam Hložek, Michal Sadílek po zápase:
Kvalifikace MS 2022
Bělorusko – Česko 0:2 (0:1)
Branky: 22. Schick, 65. Hložek. ŽK: Bykov, Pechenin, Yudenkov – Hložek, Zima. Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni (vš. Francie)
Bělorusko: Pavlyuchenko – Begunov, Selyava (46. Sadaunichy), Yudenkov, Pechenin – Bykov, Klimovich (78. Solovei), Sedko – Antilevski (68. Lisakovich), Ebong, Lisakovich.
Česko: Vaclík – Wiesner, Čelůstka, Zima, Matějů – Sadílek (88. Zmrhal), Souček – Pešek (81. Pešek), Hložek (88. Kuchta), Vydra (46. Pavelka) – Schick (90. Král).