Přijďte včas a nejlépe metrem. Tipy, jak si užít zápas proti Walesu

Praha, 7. října 2021 – Česká fotbalová reprezentace odehraje v pátek 8. října na Sinobo Stadium v Praze důležitý kvalifikační zápas proti Walesu. FAČR žádá fanoušky, aby přišli na stadion včas, a přináší proto tipy, jak si utkání co nejvíc užít.
1) Přijďte včas. Zápas začne ve 20:45. Prosíme fanoušky, aby na Sinobo Stadium (domácí stadion Slavie) dorazili s dostatečným časovým předstihem. A to nejenom ke stadionu, kde budou ve Fortuna fanzóně (otevřená 17:00 – 20:15) probíhat doprovodné akce včetně autogramiády bývalých reprezentantů, ale i na svá místa. Všichni diváci musí projít bezpečnostní prohlídkou. Pokud se na poslední chvíli shromáždí u vstupů větší množství návštěvníků, nebude v silách pořadatelské služby fanoušky odbavit včas.
2) Poděkování Vladimíru Daridovi. Už před zápasem proběhne jeden z vrcholů večera. Fanoušci budou moci ještě jednou zatleskat Vladimíru Daridovi, který nedávno ukončil reprezentační kariéru. Slavnostní ceremoniál proběhne při nástupu týmů necelých deset minut před výkopem. I proto apelujeme na fanoušky, aby byli na svých místech s dostatečným časovým předstihem. Bývalý kapitán národního týmu si zaslouží potlesk zaplněných tribun!
3) Využijte městskou hromadnou dopravu. Sinobo Stadium stojí v husté městské zástavbě a při exponovaných zápasech v okolí stadionu kulminuje už tak vysoká hustota dopravy. Problémem bývá i nedostatek parkovacích míst. Prosíme proto diváky, aby před zápasem využili městskou hromadnou dopravu a auta odstavili na vzdálenějších parkovištích. Zvýší to komfort všech při cestě na stadion i po skončení zápasu. Doporučujeme přijet metrem do stanic Želivského nebo Strašnická a dojít do Edenu pěšky, případně využít vlakovou dopravu do zastávky Praha-Eden.
4) Nebezpečné předměty nechte doma. U vstupu na stadion budou probíhat zevrubné bezpečnostní prohlídky. Prosíme návštěvníky, aby respektovali návštěvní řád Sinobo Stadium. Je zakázáno vnášet na stadion předměty, kterými by mohla být jakkoliv ohrožena bezpečnost. Zejména se jedná o zbraně, větší batohy nebo tašky, pyrotechniku, láhve nebo plechovky, laserová ukazovátka, fotoaparáty a podobně.
5) Prodej vstupenek. Vstupenky se budou prodávat i na stadionu, pokud se nevyprodají v internetovém předprodeji, a to konkrétně na pokladnách u vstupu 4. Připomínáme, že lístky je zapotřebí mít vytištěné.
6) Respektujte pokyny pořadatelů. Prosíme diváky, aby respektovali pokyny pořadatelů, a to ve Fortuna fanzóně i přímo na stadionu, abychom si společně mohli užít výjimečný fotbalový zápas.
Petr Šedivý, Czech national team Press officer, FAČR,