Z nominace reprezentace vypadli čtyři hráči v čele s Coufalem, nahradí je Wiesner, Havel, Zmrhal a Kopic

Praha 5. října 2021 – Trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý musel před říjnovými kvalifikačními zápasy udělat čtyři změny v nominaci. Z týmu kvůli zdravotním problémům vypadli Vladimír Coufal, Jan Bořil, Lukáš Masopust a Petr Ševčík. Dodatečnou pozvánku naopak dostali Tomáš Wiesner, Milan Havel, Jaromír Zmrhal a Jan Kopic.
Už v pondělí se k národnímu týmu připojil úplný reprezentační nováček Jan Kuchta, který absolvoval první trénink a spolu s ostatními se chystá na zápasy kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 proti Walesu (8. října v Praze) a Bělorusku (11. října v Kazani).
Z nově povolaných hráčů už všichni reprezentační zkušenosti mají. Plzeňský záložník Kopic se vrací po necelém roce. Sparťanský obránce Wiesner, plzeňský obránce Havel i záložník Zmrhal ze Slovanu Bratislava byli v národním týmu na minulém zářijovém srazu.
Zápas proti Walesu bude v pátek 8. října od 20:45 hostit Sinobo Stadium v Praze (domácí stadion Slavie). Ve hře bude druhé místo v kvalifikační skupině, které zaručuje účast v březnové baráži o postup na mistrovství světa 2022. Česko hrálo na světovém šampionátu naposledy v roce 2006.
Internetový předprodej probíhá na webu www.vstupenkyfotbal.cz a lístky jsou k dostání ve třech kategoriích za 390, 590 a 790 korun.
Petr Šedivý
Tiskový mluvčí české reprezentace, FAČR,