Matějovský utnul černou ligovou sérii!

Utkání hrané za příjemného podzimního slunečného sérii počasí po hodně nervózním průběhu rozhodl mladoboleslavský kapitán Marek Matějovský gólem deset minut před koncem, čímž svůj tým postrčil z dvanácté na desátou příčku a Karvinou přikoval ke dnu průběžného pořadí ve FORTUNA:LIZE.
První poločas začali ofenzivně aktivněji domácí karvinští fotbalisté. Vynutili si dva trestné kopy, z prvního ve 3. minutě Qose nastřelil hráčskou zeď, druhý v 5. minutě brankář Šeda vyboxoval mimo šestnáctku.  V příštích minutách dvakrát střílel karvinský kapitán Papadopulos, poprvé nepřesně, podruhé do připraveného boleslavského gólmana. Boleslavští postupně hru vyrovnali, ale první nebezpečný atak předvedli až v 11. minutě, kdy po Ewertonově centru Škoda branku netrefil. Ve 14. minutě přežila boleslavská defenzíva dva soupeřovy centry s notnou dávkou štěstí. O deset minut později po spolupráci s Juráskem vystřelil tvrdě z úhlu Ewerton, ale karvinského gólmana Bolka nepřekvapil.
Ve 31. minutě po prvním boleslavské rohu Škoda hlavičkoval nepřesně. Na opačné straně hřiště ve 36. minutě se Qoseho centr marně snažil usměrnit Bartl a hlavou vysoko přestřelil Šedovu branku. Ve 37. minutě po Douděrově centru neuspěl v boleslavské koncovce Fila. Ve 40. minutě po Matějovského rozehrání trestného kopu kombinační atakování karvinské branky vyvrcholilo Hlavatého přihrávkou Škodovi, který však v nadějné pozici míč netrefil. V předposlední minutě na karvinský centr z pravé strany nedoskočil Papadopulos a u vzdálenější tyče Bartlův volej po Šedově teči vynesl Karviné první roh, ze kterého se již ohrožení boleslavské branky nekonalo.

Druhý poločas podobně jako první začali aktivněji Karvinští, ale už po pár minutách získali herní převahu Boleslavští a v následujícím průběhu ji postupně navyšovali. V 51. minutě za Hlavatého chytrou kolmicí sprintoval Fila, ale Buchta mu zakončení zblokoval a po rozehraném rohu Šimek hlavičkoval hodně nepřesně. Po Matějovského milimetrově přesné kolmici Ewerton přihrál před karvinskou branku Hlavatému a ten výtečnou střeleckou pozici lajdácky zahodil. Opticky se zdálo, že se útoky střídají z jedné strany na druhou, ale Karvinští se ke střelbě, s jednou výjimkou Papadolusovy slabé rány, neprosadili, naopak Boleslavští soupeřovo vápno obléhali dlouhé minuty a jejich střelecké pokusy sráželi obětavě bránící beci. Hlavatého nedůraznou střelu Bolek snadno lapil a když karvinská defenzíva Ewertonův centr odvrátila jen k Ladrovi, tak ten branku těsně minul.

V závěrečné čtvrthodince Boleslavští výrazně dominovali herně i kondičně. Zatlačili protivníka do jeho šestnáctky a dlouho jim v koncovce nepřálo štěstí, neboť nedostali míč do branky ani z metru. V 77. minutě po Matějovského centru a marných hlavičkách Šimka i Suchého vystřelil z deseti metrů Škoda, ale gólman Bolek úžasným zákrokem zabránil téměř jistému gólu, když míč vytlačil vedle pravé tyče na roh, kterému se potom Karvinští ubránili. V 79. minutě Ewerton obešel na levé straně protihráče a od koncové lajny poslal míč do soupeřova brankoviště, kde se neúspěšně o gólovou dorážku pokoušeli Šimek, Hlavatý a Suchý.
V 81. minutě po Škodově nezištné přihrávce Ewerton s přehledem přihrál napříč malého vápna Matějovskému, který u levé tyče nekompromisně ranou pod víko završil předchozí týmové úsilí – 0:1.
Následovaly hektické minuty, v nichž se Karvinští z posledních sil vrhali do ofenzivních pokusů, ale Boleslavští se ubránili, byť několikrát se štěstím, které však, jak je všeobecně známo, přeje lepším. V 90. minutě střelecky neuspěli Nešický ani Bartošák, ve třetí nastavené minutě Karvinští po rohu reklamovali boleslavské bránění za pomocí ruky, ale rozhodčí byl jiného mínění i po konzultaci s VARem, v páté nastavené minutě další karvinský roh završil nepřesnou hlavičkou Santos a teprve, když Bartošák z pětadvaceti metrů netrefil Šedovu branku, tak sudí Petřík po šesti přesčasových minutách naposledy hvízdnul do píšťalky.
MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Gól: 81. Matějovský. Rozhodčí: Petřík – Antoníček, Vodrážka. ŽK: Bartl, Buchta, Qose – Šimek, Škoda, Matějovský, Hlavatý. Diváků: 2082.
MFK Karviná: Bolek – Křapka, Santos, Buchta, Šehič (85. Stropek) – Mikuš (85. Svoboda), Bartl (65. Nešický), Qose, Šindelář (85. Sinyiavskyi), Bartošák – Papadopulos (75. Zych). Trenér: Weber.
FK Mladá Boleslav: Šeda – Šimek, Suchý, Karafiát – Douděra, Hlavatý, Matějovský (85. Dancák), Jurásek – Fila (65. Ladra), Škoda, Ewerton (90. Lukáš Mašek). Trenér: Jarolím.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace