Ve 2. kole evropských soutěží uspěla jen Sparta

Na rozdíl od  premiéry v Evropské a Konfederační lize se ve druhém kole dařilo jen Spartě. Na Letné  měla zápas ve své moci a vítězství nad Glasgow Rangers  mohlo být přesvědčivější než 1:0, ale to by museli sparťané proměňovat vyložené gólové situace. Ukázalo se, jak důležitou roli  má v útočné fázi obránce Hancko, který  zastíní útočníky a záložníky a dokáže rozhodnout zápas tak jako v sobotu. 

Trenér Pavel Vrba, David Hancko:

Naprázdno se z Nizozemí vrátily týmy Slavie a Jablonce. Víc se očekávalo od Slavie, ta však po tragickém prvním poločase nebylo po přestávce schopna zlikvidovat dvoubrankový náskok Feyenoordu a přicestovala do Prahy s porážkou 1:2. Tak jako je tomu často, i tentokrát trenér  Trpišovský zatočil  se sestavou. Teprve po přestávce postupným střídáním hráčů, s nimiž zřejmě počítá pro derby se Spartou, se dalo na hru Slavie dívat. Chyběly však góly, pouze se trefil Holeš po přesně zahraném Ševčíkově trestném kopu.

Trenér Jindřich Trpišovský, Jan Kuchta, Lukáš Masopust, Tomáš Holeš:

Zato Jablonec překvapil. Nedaleko od rotterdamského zápasu Slavie odehrál v Alkmaaru s domácím týmem rovnocenný duel a prohrál 0:1. Při  lepší mušce a zejména neproměněním stoprocentní šance Nešpora si mohl odvézt remízu.  Avšak góly jablonečtí hráči nedávají  ani ve Fortuně: lize. Oblíbený výsledek  Severočechů posledních tří zápasů je 1:0. Dvakrát tímto poměrem  prohráli, ale v úvodním kole Konfederační ligy takto zdolali Kluž.
Čtsa, ph., kc., audio, foto: www.sportovnizurnal.cz