Zasloužená výhra nad Rangers!

Fotbalisty pražské Sparty splnily ve 2. předkole a odvetě na Letné svoje předsevzetí a po třiceti letech opět porazili Rangers v důležitém zápase Evropské ligy 1:0. Utkání sledovalo, poprvé v historii českého fotbalu 10 000 dětských diváků s doprovodem. O zasloužené výhře rozhodl David Hancko.
Trenér Pavel Vrba nominoval do základní sestavy oproti 9. kolu Fortuna Ligy se Zlínem jedinou změnu. Na hrotu útoku místo Drchala nastoupil Martin Minčev. Ještě scházeli po zranění, oba Krejčí, Højer, Juliš, Holec, Souček. Po uzdravení byl na lavici náhradníků, připraven Bořek Dočkal.

Hned v úvodu zápasu si vypracovali sparťané první šanci, Po přihrávce Minčeva na Peška, jeho střelu z hranice velkého vápna, vyrazil nad břevno gólman McGregor na rohový kop.
Po čtyřech minutách zahrozili i hosté, střelou z pravé strany vápna, Sakala, Brankář Nita jeho pokus vychytal.
V 25. minutě unikl Minčev z levé strany do pokutového území, jeho pokus o vedení, vyběhnuvší gólman McGregor, zlikvidoval .
Ve 29. minutě se radovali sparťané, kdy z rohového kopu si naběhl na míč hlavou ve skrumáži Dávid Hancko, trefil břevno a odražený míč skončil za brankovou čárou 1:0. Bouřlivě radovali i děti.
Po inkasovaném gólu se závěrečných minutách, ještě hosté snažili o vyrovnání, ale důsledná defenziva domácích, je do žádné šance nepustila. A tak spokojeně odcházeli do kabiny sparťané.

Hned v úvodu druhého poločasu, mohla Sparta navýšit vedení, kdy Hložek po chybě obrany, nikým neatakován dostal do šance, Jenže Pešek po jeho přihrávce, se netrefil do odkryté branky, ale do břevna.
Následně hosté po rychlé kombinaci vyrovnali Sakalem. Gól nebyl uznán, z důvodu ofsajdu. Další šanci měl po několika minutách Minčev, který se uvolnil přes obránce, ale trefil boční síť.
V 56. minutě opět gólová příležitost. Domácí Haraslín se po přihrávce mezi dva stopery uvolnil, ale snahu skórovat nezvládl, jeho nepřesné zakončení, gólman McGregor odvrátil do bezpečí.
V 74. minutě, Kamara tvrdě fauloval Sáčka, po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchu.
V 87. minutě se hezky uvolnil Pešek ve vápně, jenže umístněnou střelu vychytal hostující gólman.

V závěru zápasu, veškerou snahu hostí o vyrovnání, sparťané bez velkých problémů likvidovali. Sparta po vítězství 1:0 a dvou odehraných zápasech Evropské ligy, je zatím na druhém místě tabulky ze čtyřmi  body.

Trenér Pavel Vrba, David Hancko:

AC Sparta Praha – Rangers FC 1:0 (1:0)
Góly: 29. Hancko. ŽK: Wiesner, Haraslín – Kamara, Davis. ČK: 74. Kamara. Rozhodčí: Palabiyik – Sesigüzel, Olguncan (všichni Turecko). Diváci: 10 879.
Sparta: Nita – Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko – Pešek, Pavelka, Sáček, Hložek (90. Dočkal), Haraslín (75. Karlsson) – Minčev (68. Drchal). Trenér: Vrba.
Rangers: McGregor – Tavernier, Bassey, Balogun, Barišić – Davis, Bacuna (38. Hagi), Kamara – Roofe (66. Morelos), Sakala, Aribo (77. Lundstram). Trenér: Gerrard.