Na zápase s Walesem mohou fanoušci poděkovat Vladimíru Daridovi za jeho reprezentační kariéru

Praha, 30. května 2021 – Čeští fotbaloví fanoušci dostanou jedinečnou možnost ještě jednou zatleskat a poděkovat Vladimíru Daridovi za jeho reprezentační kariéru, kterou po nedávném mistrovství Evropy ukončil. Bývalý kapitán národního týmu přijede na domácí zápas proti Walesu, před kterým je plánovaný slavnostní ceremoniál.

Vstupenky na kvalifikační utkání proti Walesu, které se bude hrát v pátek 8. října v Edenu, jsou v prodeji na webu www.vstupenkyfotbal.cz a ceny začínají už na 390 korunách.

„Do Prahy se moc těším. Doufám, že přijde co nejvíc fanoušků a že pak všichni společně budeme fandit klukům proti Walesu,“ vzkázal Vladimír Darida z Berlína.

„Vláďa byl pevnou součástí reprezentace v posledních deseti letech. Byl u úspěšných mistrovství Evropy a v poslední době dělal i kapitána. Myslím, že si rozloučení s fanoušky zaslouží. I proto doufám, že jich na stadion přijde co nejvíc,“ řekl manažer národního týmu Libor Sionko.

UEFA schválila slavnostní ceremoniál po nástupu týmů, což povoluje jen při mimořádných příležitostech. Fanoušci tak dostanou šanci zatleskat Vladimíru Daridovi v tom nejdůstojnějším čase před největším domácím zápasem reprezentace letošního podzimu.

Vladimír Darida odehrál za českou reprezentaci 76 zápasů, což ho řadí na čtrnácté místo v historii české a československé reprezentace, a vstřelil v nich 8 gólů. Zahrál si na třech evropských šampionátech, na dvou z nich slavil dokonce postup do čtvrtfinále.

Po nedávném UEFA EURO 2020 se však rozhodl reprezentační kariéru ukončit: „Fotbalu jsem dosud obětoval vše a fotbal mně to na oplátku plně vrátil a vrací. Všechno však něco stojí. V minulé bundesligové a reprezentační sezoně jsem strávil na zápasech a soustředěních 140 dnů mimo domov. Teď už však chci mnohem víc času trávit s rodinou a s malým synem.“

Fotbalová asociace České republiky chystá na zápas s Walesem bohatý doprovodný program. Už od 17 hodin bude například otevřená Fortuna fanzóna s mnoha atrakcemi a především chystanou autogramiádou s bývalými reprezentanty.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí

Česká fotbalová reprezentace