Trenér Jaroslav Šilhavý nominoval na dva důležité kvalifikační zápasy

Trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý oznámil dnes na tiskové konferenci nominaci na zápasy kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022. Doma proti Walesu, v Kazani s Běloruskem. 
Ve srovnání s posledním reprezentačním srazem se marodka hráčů snížila, schází Jakub Jankto. Trenér ale už může počítat do obrany s Janem Bořilem, Ondřejem Čelůstkou a Filipem Novákem, do zálohy s Lukášem Masopustem, Petrem Ševčíkem, po disciplinárním trestu s útočníkem Patrikem Schickem.
„V září jsme ze zdravotních a dalších důvodů nemohli počítat s dvaceti hráči. Teď je situace, daleko příznivější, přestože je dost hráčů,“ informoval trenér Jaroslav Šilhavý.
„ V zápase proti Walesu a Bělorusku musíme hrát jedině na vítězství. Hodně nám v předcházejících zápasech chyběly góly, přestože jsme se, dostali do několika vyložených šancí. Po zranění se do týmu opět vrací hráči, s kterými mohu počítat, zejména Schick, Takže bychom mohli být v ofenzivě, důraznější a aktivnější. Cílem je vybojovat druhé postupové místo ve skupině,“ dodal Šilhavý.  
Dva hráči z nominace nebyli na Euru, plzeňský brankář Jindřich Staněk, který v minulých zápasech po výborném výkonu, dostal opět pozvánku do reprezentace. Obránce Filip Novák byl naposledy nominován do reprezentace, loni v listopadu, z důvodu zdravotních potíží.
V nominaci je dvaadvacet hráčů. Trenér Jaroslav Šilhavý se rozhodl, si ponechat jedno volné místo, pravděpodobně na post útočníka, to sdělí v  pondělí na srazu.
Česká fotbalová reprezentace přivítá v pražském Edenu v pátek 8. října národní tým Walesu. Vstupenky jsou k dostání na webu www.vstupenkyfotbal.cz  , základní cena, 390 Kč.
Odvetný zápas proti Bělorusku odehraje český národní tým v pondělí 11. října dle rozhodnutí UEFA na neutrálním stadionu v Kazani.
 
 
Nominace na kvalifikační zápasy:

 

Čtsa, kc, audio, foto,