Diváci viděli osm gólů, ale z většiny radost neměli!

Diváci viděli osm gólů, ale z většiny radost neměli

Jako kdyby se ani po týdnu nezbavili stínu z příšerného závěru ligového střetnutí v Liberci, předvedli boleslavští fotbalisté ještě děsivější pasáž ve druhé čtvrthodince domácího duelu proti Slovácku.
Zápas začali zakřiknutě a především nepřesně v každém pokusu o kombinační útok. Přesto získali první roh a vzápětí druhý, ale soupeřovu branku neohrozili. První slovácké varování přišlo v 9. minutě, kdy po Kalabiškově centru Jurečka hlavičkoval těsně mimo branku. Boleslavští odpověděli Hlavatého přesným centrem, ze kterého Douděra vytěžil jen třetí boleslavský roh. Následovala pro Boleslav nepochopitelná děsivá desetiminutovka se třemi obdrženými góly.

V 17. minutě se do boleslavské šestnáctky z pravé strany probil Reinberk a jeho přízemní přihrávku u bližší tyče Kohút nasměroval za Halouskova záda – 0:1.
Ve 23. minutě Havlíkův přízemní centr Karafiát nepovedeně odkopl jen na hranici vápna a nikým nekrytý Jurečka ranou bez přípravy zvýšil slovácké vedení na 2:0.

Ve 26. minutě získalo Slovácko svůj první roh, po jehož rozehrání Kadlec hlavičkoval nepovedeně, ale Kalabiška z úhlu šťastným odrazem od levé tyče dostal míč do boleslavské branky – 3:0.

V tu chvíli bylo po zápase, touha po třech bodech se pro Boleslav smrskla do oblasti fantazírování. Podle toho vypadal i herní projev po zbytek poločasu, boleslavští fotbalisté působili omráčeným a bezradným dojmem.

Ve třech nastavených minutách prvního dějství přeci jenom vykřesal boleslavskou jiskřičku naděje Ewerton, který dorazil u levé tyčky ostrý přízemní centr Škody, jehož kolmicí do protivníkovy šestnáctky poslal Douděra – 1:3.
Do druhého poločasu Boleslavští vtrhli s pochopitelným ofenzivním úsilím. Na Hlavatého šikovný nákop Douděra nedosáhl na malém vápně. Škoda si vyměnil míč s Ewertonem, ale z úhlu pozorného brankáře Nguyena nezaskočil. Snahu po vstřelení druhého gólu, který by vrátil Boleslav do hry, uťaly další dvě slovácké trefy.

V 56. minutě Slovácko bleskově zaútočilo do otevřené boleslavské obrany a Jurečkou skórovali, ovšem rozhodčí gól neuznal kvůli ofsajdu, který mu však vyvrátil VAR, a tak ho po shlédnutí video záznamu dodatečně uznal – 1:4.

Než se ze čtvrtého gólu Boleslavští vzpamatovali, inkasovali pátý.
V 61. minutě lavina slovácký hráčů v kombinační akci zcela rozhodila boleslavskou defenzívu a Petržela ji střelou do odkryté poloviny branky snadno završil – 1:5.
Boleslavští Karafiátem v 68. a později Ladrou v 71. minutě nevyužili trestné kopy, ale nadále neúnavně útočili.

V 73. minutě po spolupráci s Juráskem si Ewerton připravil kousek od rohu šestnáctky palebnou pozici a úspěšně zamířil křížnou ranou ke vzdálenější levé tyči, kam Nguyen nedosáhl – 2:5.
Když zbývalo deset minut do konce řádné hrací doby, zatlačili Boleslavští slováckého protivníka do jeho vápna, ale gólová střela se nikomu nepovedla, marně se pokoušeli Ladra, Smrž i Lukáš Mašek.
V 87. minutě šestý boleslavský roh rozehrál Ladra, slovácká defenzíva ho odvrátila jen do kouta vápna, odkud Ewerton podobnou střelou, jako při druhém gólu, završil svůj hattrick v tomto utkání – 3:5.

V nastavených třech minutách po Havlíkově trestném kopu dostal Kalabiška míč do boleslavské branky, ale rozhodčí Julínek po konzultaci s VARem šestý gól ve slovácký prospěch neuznal. Poslední boleslavskou šancí byl sedmý roh, po Ladrově obloučku Fila hlavou soupeřovu branku přestřelil.
FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 3:5 (1:3)
Góly: 45., 73. a 85. Ewerton – 23. a 56. Jurečka, 17. Kohút, 61. Petržela, 26. Kalabiška. Rozhodčí: Julínek – Kotík, Lakomý. ŽK: Matějovský, Karafiát, Fila, Suchý. Diváků: 2223
Mladá Boleslav: Halouska – Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Matějovský (65. Smrž), Dancák (28. Ladra) – Stránský (28. Fila), Hlavatý, Ewerton – Škoda (65. Lukáš Mašek). Trenér: Jarolím.
Slovácko: Nguyen – Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Reinberk, Havlík, Kohút (73. Mareček), Jurečka (79. Vecheta), Sadílek (90. Šimko) – Petržela (73. Navrátil), Holzer (79. Tomič). Trenér: Svědík.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace