Očekávaný postup přes Opavu do osmifinále

Boleslavští v pohárovém duelu na opavském trávníku přehráli druholigového protivníka a podle očekávání postoupili z třetího kola do osmifinále MOL Cupu ročníku 2021-22. O čtyři gólové trefy se zasloužili mladé pušky.
V porovnání s nepovedeným ligovým duelem v Liberci před třemi dny provedl trenér Karel Jarolím čtyři změny v boleslavské základní sestavě. Do středu pole vrátil Dancáka, na hrot útoku poslal Filu, kterého ze zálohy spolu s Ewertonem (v Liberci hrál) podporoval Stránský a Dominik Mašek. Do Opavy vůbec neodjeli Ladra, Smrž, Zahustel a Skalák (v očekávání trestu za vyloučení v Liberci).
První poločas začali Boleslavští s chutí a hned atakovali soupeřovu branku, ale na první pokus ji nedobyli. Povedlo se jim to až o deset minut později. Po Janoščínově faulu na Dominika Maška získala Boleslav výhodu trestného kopu a využila ji.
Ve 12. minutě Ewertonův trestný kop opavská defenzíva odvrátila, ale na opakovaný Ewertonův centr si vyskočil Fila a ráznou hlavičkou skóroval – 0:1.
V příštích minutách odstoupil ze hry zraněný Dominik Mašek a jeho spoluhráči ve 14. minutě promarnili výhodu rohového kopu. O dvě minuty později po spolupráci s Douděrou se v šanci ocitl Stránský a ve snaze přehodit brankáře Lasáka opavskou branku minul. V příštích minutách Opavští opakovaně čelili, mnohdy na hraně i za hranou fair play, boleslavským ofenzivním akcím, ale jejich výsledkem byly jen rohové kopy, nikoliv zvýraznění vedení. Ve 31. minutě povedenou opavskou akci zastavil Karafiát, když Šigutův centr nepustil do boleslavského vápna ke Kramářovi. Boleslavští odpověděli atakem, v jehož finále na Stránského centr nedosáhli Hlavatý s Filou a opavský stoper Hnaníček odvrátil míč na roh. Ten odvrátili Opavští jen za cenu dalšího rohového kopu a po něm při opavském gólmanovi Lasákovi stálo štěstí, když reflexivně vyrazil Ewertonovo zakončení a v dorážkách neuspěli Fila s Hlavatým. Opavské ofenzívy pokusy Helešice, Šiguta a Kramáře skončily bez přímého ohrožení Halouska v boleslavské brance.
V první ze dvou nastavených dvou minut prvního poločasu neudržel opavský gólman Lasák centrovaný míč a Stránský jeho kiks pohotově potrestal – 0:2.
Druhý poločas začal nevyužitým opavským rohovým kopem a o chvíli později zblokovaným Darmovzalovým střeleckým pokusem. Boleslavští soupeřovu probuzenou aktivitu nevzali na vědomí a brzo za to pykali.
V 50. minutě v nečekaných zmatcích před mladoboleslavskou brankou se k míči dostal opavský Holík a protlačil ho za Halouskova záda – 1:2.
Opavští se tak dostali do hry. V 55. minutě promarnili roh, v 60. minutě Darmovzal trestným kopem nastřelil hráčskou zeď a Janoščínova dorážka se mezi boleslavské tyče nevešla. V 64. minutě předvedl Ewerton úspěšnou individuální akci zakončenou křížnou ranou k tyči, kam se brankář Lasák natahoval marně – 1:3.

Po návratu do dvougólového vedení získali mladoboleslavští fotbalisté opět kontrolu nad děním na hřišti. V 70. minutě po rozehrání boleslavského rohového kopu Škoda, jenž byl čerstvě ve hře pár minut, hlavičkoval těsně mimo slezskou branku. V 74. minutě byl Stránský blízko svého druhého gólového zápisu, ale Hnaníček jeho zakončení zblokoval na roh. O minutu později Ewertonova technická střela minula opavskou branku. V 82. minutě po Juráskově centru Dancák hlavičkoval nedůrazně.V 83. minutě povedený individuální průnik završil ráznou střelou k tyči Hlavatý – 1:4. Ani v tomto pohárovém duelu si boleslavští fotbalisté neodpustili trestuhodné polevení v defenzivní činnosti v závěrečných minutách.V 89. minutě svižnou opavskou akci zakončil po centru zblízka úspěšně hlavičkující Kramář – 2:4.
Ve zbývajících minutách Boleslavští dovedli utkání proti druholigovému protivníkovi k zaslouženému vítězství a tím pádem k postupu do osmifinále české pohárové soutěže MOL Cup 2021-22.
„S postupem jsem spokojený, ale mrzí mě dva inkasované góly. O přestávce jsme hráče upozorňovali, aby vstoupili do druhého poločasu aktivně a přesto si nechali dát gól a mohlo z utkání být drama,“ zlobil se mladoboleslavský kouč Karel Jarolím a přiznal, že po inkasování prvního gólu si vzpomněl na neblahý závěr nedávného ligového zápasu v Liberci. „Vysvobodil nás Ewerton, že dal třetí gól a bylo tím pádem o postupu rozhodnuto. Mrzí mě však, že jsme nevyužili předchozí šance a mohli rozhodnout už v první půli a v situacích v závěru utkání si nepočínali dostatečně pečlivě.“
SFC Opava – FK Mladá Boleslav 2:4 (0:2)
Sestava FK Mladá Boleslav: Halouska – Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Matějovský (68. Škoda), Dancák – Stránský (81. Pech), Dominik Mašek (14. Hlavatý), Ewerton (81. Mužík) – Fila (68. Lukáš Mašek).
Sestava SFC Opava: Lasák – Celba (83. Helebrand), Janoščín, Hnaníček, Kadlec – Rychlý (46. Darmovzal), Didiba – Šigut (76. Pikul), Holík (79. Holík), Helešic (76. Rataj) – Kramář.
Góly: 50. Holík, 89. Kramář – 12. Fila, 45. Stránský, 64. Ewerton, 83. Hlavatý. ŽK: Stránský, Suchý, Douděra. Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Kocián. Diváků: 838.
Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav                                              
Jiří Koros, manažer komunikace,

Více informací na MOL CUP na: www.fotbal.cz